Genel

Hükümet ve yetkilileri o görüntüler için yalan demişti

Hükümet ve yetkilileri o görüntüler için yalan demişti Baba Aydın Taş’ın açıklamasının ardından gözler daha önce iddiaları yalanlayan AKP Hükümeti yetkililerine ve AKP‘nin yandaş yalama medyasına çevrildi. Hükümet ve yetkilileri o görüntüler için yalan demişti detaylar haberimizde…

Hükümet ve yetkilileri o görüntüler için yalan demişti

IŞİD tarafından kaçırıldığı belirtilen Er Sefter Taş’ın yakılarak şehit edildiği kesinleşti. Sefter Taş’ın babası Aydın Taş, devlet yetkililerinin kendisini ziyaret ettiğini ve oğlunun IŞİD tarafından yakıldığını teyit ettiklerini söyledi. Baba Aydın Taş’ın açıklamasının ardından gözler daha önce iddiaları yalanlayan AKP Hükümeti yetkililerine ve AKP medyasına çevrildi.

Türkçe konuşarak isminin Sefter Taş olduğunu söylüyordu

IŞİD, 22 Aralık 2016 gecesi askerler Sefter Taş ve Fethi Şahin’in yakılarak şehit edildiğine dair 19 dakikalık bir videoyu sosyal medya üzerinden paylaşmıştı. Görüntülerin ardından hükümet tarafından açıklama yapılmamış, gece yarısından itibaren internet yavaşlatılmıştı. Videoda, asker kamuflajı içindeki bir kişi Türkçe konuşarak isminin Sefter Taş olduğunu söylüyordu. Sefter Taş, 1 Eylül 2015’te Suriye sınırındaki Kilis sınır karakolunda IŞİD’le çıkan çatışmada kaybolan ve örgütün kaçırdığı düşünülen askerdi. Basına konuşan Taş ailesi, oğullarının kurtarılması için yardım istemişti.

Numan Kurtulmuş; “medyadaki bazı arkadaşlar da ayaklarını denk alsınlar” demişti

Genelkurmay Başkanlığı, görüntülerin incelendiğini söylemiş, Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri ise görüntülerin gerçek olup olmadığına ilişkin bir tespit yapılmasının ardından konuyla ilgili bir açıklama yapılacağını ifade etmişti. Dönemin Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Bu video görüntüleri ile ilgili TSK’dan teyit edilmiş bir bilgi yoktur. Kusura bakmasınlar, medyadaki bazı arkadaşlar da ayaklarını denk alsınlar. Uyduruk görüntülerle halkı galeyana sürükleyemezler” demişti.

Aydınlık görüntüdekiler için “ışidçi” demişti

Öte yandan, Aydınlık’ın “Aydınlık.com.tr IŞİD’in Fethi Şahin video yalanını açıklıyor” başlıklı haberinde, Türk askerini IŞİD’in yaktığı videosuna ilişkin, “IŞİD’in internete yüklediği ve Türk askerini infaz ettiğini iddia ettiği görüntülerdeki kişilerin IŞİD’li olduğu ortaya çıktı. Aydınlık.com.tr’nin ulaştığı bilgilere göre, IŞİD’in infaz görüntülerindeki kişinin ismi Fethi Şahin ancak görüntülerdeki Fethi Şahin’in, Konyalı olduğu ve IŞİD’e de bundan 3 yıl önce katıldığı tespit edildi” iddialarını ortaya atmıştı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica