Genel

Hürriyet’ten çocuklara bayram harçlığı

Hürriyet’ten çocuklara bayram harçlığı…. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bu bayramda da ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını gülümsetecek. Belediyenin Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan yürütülen çalışma ile çocuklar bayrama mutlu girecek. detaylar haberimizde…

Hürriyet’ten çocuklara bayram harçlığı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bu bayramda da ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını
gülümsetecek. Belediyenin Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan yürütülen çalışma ile çocuklar bayrama mutlu girecek.

Harçlıklar İzmit kartlarda

İzmit Belediyesi tarafından İzmit Kart hizmetinden yararlanan vatandaşlara Kurban Bayramı öncesi para
yüklemesi yapıldı. 0-14 yaş aralığında bulunan 368 ailenin 715 çocuğu için 100’er TL para yükleme
işlemi gerçekleştirildi. Ağırlıklı olarak şehir merkezi, Mehmet Ali Paşa ve Bekirlere mahallerindeki
esnaflardan yapılabilecek olan alışveriş, bayram öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü.

Ailelerden Başkan Hürriyet’e teşekkür

Yaptığı çalışmalarla takdir kazanan Başkan Hürriyet’e ailelerden teşekkür geldi.Bu girişiminin çocukları çok mutlu ettiğini dile getiren ve hizmetten yararlanan aileler İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkürlerini iletti.

İzmit kart’a nasıl sahip olunur?

Belediyenin bu yardımından yararlanmak için İzmit Kart sahibi olmak gerektiğini belirten yetkililer; “İzmit Kart başvurusunda bulunmak için İzmit ilçe sınırlarında yaşayan vatandaşların muhtarlıktan alınacak fakirlik belgesi, hanede yaşayanların nüfus cüzdanı fotokopileri ve vukuatlı nüfus kayıt örneği ile İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurması gerektiğini belirttiler. Buna göre hizmetten yaralanacak vatandaşlar aşağıdaki listede yer alan firmalardan alışverişlerini yapabilecekler.

İzmit kartın geçerli olduğu mağazalar

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurması gerektiğini belirttiler. Buna göre hizmetten yaralanacak vatandaşlar aşağıdaki listede yer alan firmalardan alışverişlerini yapabilecek.

İzmit Kart geçerli giyim mağazaları listesi:

1. AYŞE DEMİR SANAT GİYİM KARABAŞ MAHALLESİ

2. TARDELLİ BAYAN GİYİM FETHİYE CADDESİ

3. CİCİ GİYİM TEPECİK MAHALLESİ

4. EMRE GİYİM İSTİKLAL CADDESİ

5. TUVAL BUTİK KONFEKSİYON FETHİYE CADDESİ

6. YAKIŞAN TUHAFİYE AKÇACAMİİ CADDESİ

Uygulamanın kendisini çok mutlu ettiğini belirten Başkan Hürriyet uygulamadan ihtiyacı olan herkesin yararlanmasını istediğini vurguladı.İzmit karta başvurup, kartı edinen vatandaşlar, alışverişlerini belirtilen tarihler arasında listede belirtilen yerlerden İzmit Kart aracılığıyla gerçekleştirebilecekler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica