Genel

İGF’de Sorunlar ve Çözüm Yolları masaya yatırıldı

Demir; "Önceliğimiz üyelerimizin haber yükünü üzerlerinden alacak olan İGF haber ajansını hayata geçirmek oldu. Aynı anda İGF Ajansını da kurduk ve kurum ve kuruluşlarla sözleşmeler imzaladık. Yine İGF TV en önemli projelerimizden birisi. İGF TV de yapacağımız canlı yayınlar bizim tarafsızlığımızı ve objektifliğimizi göstereceğimiz alan olacaktır” dedi.

İGF’de Sorunlar ve Çözüm Yolları masaya yatırıldı … Demir; “Örgütlenme süreci içinde üyelerimize en zor ve büyük katkı sunmayı hedefledik. Bu çizgide çalışmalarımızı hızla sürdürmekteyiz” dedi. detaylar haberimizde…

İGF’de Sorunlar ve Çözüm Yolları masaya yatırıldı

İnternet Gazeteleri Derneği yönetimi, federasyon yönetimi ile bir araya geldi

İGF yöneticileri ve çalışanları
İGF yöneticileri ve çalışanları

Başkanlığını Soner Kılıç ve Başkan Vekilliğini Mecit Ünal’ın yaptığı İnternet Gazeteleri Derneği, Hürkocaeli gazetesi sahibi Ufuk Bağan, merkezi Bursa’da olan İnternet Gazeteleri Federasyonu Başkanı Mesut Demir ve Yönetim Kurulu üyesi Ferruh Varanoğlu ile buluştu.

Ülke genelinde 2500 üyesi bulunan ve bu sayıyı 7000’e çıkarmayı hedefleyen İnternet Gazeteleri Federasyonu Başkanı Mesut Demir, federasyona üye olan meslektaşlarının verdiği güç sayesinde emin adımlarla ilerlediklerini kaydetti.

Haberin mutfağının emekçileri
Haberin mutfağının emekçileri

Federasyon Başkanı Mesut Demir; “81 il ve 3 ülkede üyeleri bulunan bir federasyonun üyeleri konumundasınız. Ülkemiz dışındaki ülkeler, Almanya, Azerbaycan ve KKTC’dir. Örgütlenme süreci içinde üyelerimize en zor ve büyük katkı sunmayı hedefledik. Bu çizgide çalışmalarımızı hızla sürdürmekteyiz. Elbette bu süreç içinde pandemi hızımızı yavaşlattı. Yine de biz teknolojiyi kullanarak bu açığı en azda tutmaya çalışıyoruz. Önceliğimiz üyelerimizin haber yükünü üzerlerinden alacak olan İGF haber ajansını hayata geçirmek oldu. Aynı anda İGF Reklam Ajansını da kurduk ve kurum ve kuruluşlarla sözleşmeler imzaladık. Yine İGF TV en önemli projelerimizden birisi. İGF TV de yapacağımız canlı yayınlar bizim tarafsızlığımızı ve objektifliğimizi göstereceğimiz alan olacaktır” dedi.

İnternet Gazeteleri Derneği ve Net Medya Grup Başkanı Soner Kılıç da, üyesi oldukları federasyona her türlü desteği vereceklerinin altını çizdi.

Kılıç; “Artık bundan gerisi kurulmuş olan Federasyonumuza bölgemizden haberleri ulaştırmak olacaktır. Sadece haberle de yetinmeyeceğiz elbette. Federasyonumuzun buluşması gereken kurum ve kuruluşlarla gerekli altyapı hazırlıklarını yaparak sizleri buluşturacağız. Ayrıca yine bölgemizde seçici davranmak kaydıyla üye sayımızı artırmanın çalışmasını yapacağız. Bunu yaparken de ince eleyip sık dokuyarak hareket edeceğiz. Ülke genelinde güçlü bir yapının parçası olmanın gururunu tüm üyelerimizle yaşayacağız. Bu yapının oluşumunda emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Başta internet gazeteleri yasası olmak üzere; internet medyasının sorunları ve çözüm yollarının masaya yatırıldığı toplantı sonunda objektiflere birlik ve bütünlük görüntüsü verildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica