Kültür-Sanat-Tarih-Turizm

İhlas Kuzuluk Kaplıcaları Devremülkzedelerine Açık Çağrı!

İhlas Kuzuluk Kaplıcaları Devremülkzedelerine Açık Çağrı!

Kuzuluk Kaplıca Evleri Devremülkzedeler Dayanışma Derneği Başkanı Bahri Odabaş, yaptığı yazılı açıklamada, “İhlasın soygunundan kurtulmak isteyenleri 6 Ocaktaki seçime bekliyoruz!” dedi- akarhaber

Yaklaşık 25 yıldan beri, İhlas Kuzluk Kaplıcalarında 1470 dairenin, 32500 Devremülk sahibi aile, tapulu mülklerinde İhlas tarafından astronomik aidatlar toplanarak (ihlasın bir tane bile devremülkü olmadığı halde) adeta soyuluyor. Ödedikleri paraların hesabını soramıyor. Sitelerini yönetecek kişileri seçemiyor.

Çünkü yılda 15 gün Devremülklerine gelenler, Türkiye’nin değişik illerinden gelip seçime katılabileceklerini bile bilmiyor. Bilip katılan az sayıdaki Devremülk sahipleri de, İhlasın talimatıyla, site özel güvenlikleri tarafından, tartaklanıp uzaklaştırılıyor veya aralarında yönetim seçseler de İhlas, yönetimi teslim etmiyor. Mahkemeler de bir yılı geçtiği için, ikinci bir Genel Kurul dönemi gelince ve İhlasın siyasi baskıları da eklenince, davalar sonuçsuz kalıyor. İhlas 25 yıldan beri hiç seçim yapmadan yönetimi elinde tutarak, her yıl yaklaşık 100 milyon lira para topluyor, topladığı paranın hesabını vermiyor, devremülk sahiplerine de gerekli hizmeti yapmıyor.

Biz dernek olarak 25 yıllık mücadele sonunda işin püf noktalarını çözdük. İşi bilen, başka mafya yönetimleri yasal yollardan çökerten, Ankaralı bir Avukatla anlaştık.

06 Ocak 2024 cumartesi günü saat 14.00 de yeterli katılım sağlanırsa site yönetimini içimizden bir heyete seçtirmek için tüm yasal ve hukuki çalışmalarımızı yapıyoruz.

Tüm devremülk sahiplerini bir defaya mahsus bu seçime katılıp,

İhlasın soygun ve işgaline son vermeye davet ediyoruz

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica