Genel

İki yüzlü doğan ve intihar eden Edward Mordake’nin ilginç hikayesi

İki yüzlü doğan ve intihar eden Edward Mordake’nin ilginç hikayesi … Dünyanın en ilginç insanlarından biri olan Edward Mordake’nin ensesindeki yüzü daha ürkütücü kılan şey ise Edward gülerken ağlaması ve ağlarken de gülmesiydi. detaylar haberimizde…

İki yüzlü doğan ve intihar eden Edward Mordake’nin ilginç hikayesi

Kimilerinin soylu kimilerinin ise sıradan bir köylü olarak lanse ettiği Edward Mordake’nin 19 yy’da İngiltere’de yaşadığı söyleniyor.

Kafasının arkasında bulunan bu yüzü ise ön yüzünün aynısı olup…

Onu diğer insanlardan ayıran şey ise “İki yüzlü olmasıydı”. Bu iki yüzlülük karakteristik bir sorun değildi üstelik. Edward’ın gerçekten önde ve arkada olmak üzere iki adet yüzü vardı.

Kafasının arkasında bulunan bu yüzü ise ön yüzünün aynısı olup sadece onun daha küçük hali olarak görünüyordu.

Çocukken insanların korktuğunu ve arkadaşlarının bu yüzden onun yanına yaklaşmadıklarının farkında olmayan Edward büyüdükçe yavaş yavaş bunun farkına vardı.

Ürkütücü kılan şey Edward gülerken ağlaması ve ağlarken de gülmesiydi

Ensesindeki yüzü daha ürkütücü kılan şey ise Edward gülerken ağlaması ve ağlarken de gülmesiydi. Gündüzleri hep asık suratlı olan bu yüz, geceleri ise bir yılan gibi tıslayarak Edward’a korkutucu şeyler anlatıyordu.

Edward’ı, lanetli olduğunu düşündükleri için hiçbir doktor muayene etmeye yanaşmadı

Tedavi olmak için doktorların kapısında yatan Edward’ı ise lanetli olduğunu düşündükleri için hiçbir doktor muayene etmeye yanaşmadı. Bu da Edward’ın toplumdan iyice dışlanmasına sebep oldu.

Edward, 23 yaşındayken kendini asarak intihar etti

Öteki yüzüne daha fazla dayanamayan Edward, 23 yaşındayken kendini asarak intihar etti. Gerisinde ise sanatçılara ve senaristlere ilham olacak bir hikaye bıraktı.

om Waits’in “Poor Edward” şarkısını Edward Mordake için yazdığı biliniyor. Bunun dışında American Horror Story’de de kendisine yer verilmiştir.

Ayrıca Harry Potter’ın yazarı J.K Rowling, Felsefe Taşı’nda Woldemort’u kafasının arkasında yaşatan Profesör Quirrell’i yaratırken de Edward Mordake’den esinlenmiştir.

Hikayenin gerçekliği konusunda çeşitli söylentiler olsa da yabancı kaynaklarda bu konu ile ilgili çokça bilgiye yer veriliyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica