Genel

İmam nikahıyla ‘Allah katında benimsin’

İmam nikahıyla ‘Allah katında benimsin’ Öğrencisine imam nikahı kıyıp ‘Allah katında benimsin’ diye cinsel istismarda bulunan öğretmenin cezası belli oldu. İmam nikahıyla ‘Allah katında benimsin’ detaylar haberimizde…

İmam nikahıyla ‘Allah katında benimsin’

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi’nde 2012’de bir öğrencisine dini kitaplar verip dinsel nikah kıyarak “Allah katında artık benimsin” diyen ve cinsel istismarda bulunan öğretmene 15 yıl 7 ay hapis cezası verildi.

Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, öğrencisi D.C’ye yönelik cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan sanık C.G (43) ile taraf avukatları katıldı.

Sanık son savunmasında, suçsuz olduğunu öne sürerek, tahliyesini ve beraatini istedi.

Mahkeme, C.G’yi “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan 12 yıl 6 ay, “hürriyeti tahdit ve tehdit” suçundan 3 yıl 1 ay olmak üzere toplam 15 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırdı.

İstanbul’da bir üniversitenin hukuk fakültesinde okuyan ve şu anda 20 yaşında olan D.C; 28 Nisan 2016 tarihinde İzmir’in Sabuncubeli mevkisi yakınlarında seyir halindeki bir otomobilden atlayarak jandarmaya sığınmış; ve 2015 yılında Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi’ndeki Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni C.G’nin kendisini darp ettiğini ileri sürmüştü.

İzmir Cumhuriyet Savcılığına sevk edilen D.C, C.G.’den şikayetçi olmuştu.

Olaydan beş gün sonra bu defa da Manisa Cumhuriyet Savcılığına giden D.C; C.G’nin kendisine 2011 yılından bu yana cinsel istismarda bulunduğunu belirterek, bu kişi hakkında bir kez daha şikayetçi olmuştu.

D.C’nin şikayeti üzerine, evli ve engelli bir çocuk babası olduğu öğrenilen C.G. hakkında, Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmış; Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü de hakkındaki idari soruşturma kapsamında 13 Mayıs 2016’da C.G’yi görevden uzaklaştırılmıştı. C.G. 21 Şubat 2017 tarihinde görülen ilk duruşmada tutuklanmıştı.

Öğretmen C.G.’nin, öğrencisi D.C.’ye bazı dini kitaplar verdiği, 2012 yılında henüz 14 yaşındaki çocuğa imam nikahı kıydığı ve eşinden boşandıktan sonra evleneceklerini söylediği öne sürülmüştü. C.G.’nin öğrencisine “Artık Allah katında da benimsin. Nereye gidersen git, benden kurtulamazsın” diyerek baskı yaptığı iddia edilmişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica