Siyaset

İnsanlarımız yaşadıkları yerde kültürlerini yaşatabilmeli

İnsanlarımız yaşadıkları yerde kültürlerini yaşatabilmeli Başaran; “Seçim dönemi herkes yapacaklarından, projelerinden bahsediyor. Belediyeler halkın ekonomisine katkı sunmalı, sosyal ve kültürel hayatını düzenlemek için çalışmalar yapmamalıdır” dedi. detaylar haberimizde…

İnsanlarımız yaşadıkları yerde kültürlerini yaşatabilmeli

Başaran başarıya koşuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Reyhan Başaran, Gebze ve Körfez’de ziyaretlerde bulundu.

Emek Partisi’nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Reyhan Başaran, Gebze’de Kars, Ardahan, Iğdır İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Burada konuşan Başaran, “Halk Meclislerinde yöre derneklerinin temsilcileri de olacak, sizlerin orada varlığınızı önemsiyoruz” dedi. Gebze’de ziyaretlerinin ardandan Başaran Körfez Yarımca’da Salı Pazarında esnaf ve vatandaşla sohbet etti.

Başaran halkın ilgisini çekmeyi başardı

“Hemşehrilerimiz üzerine düşeni yapacaktır”

Gebze’de Kars, Ardahan, Iğdır İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Metin Baytöre ve kalabalık bir heyetle karşılanan Başaran, yöre halkıyla sohbet etti. Ziyarette ilk olarak konuşan Kars, Ardahan, Iğdır İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Metin Baytöre, Başaran’a başarılar dileyerek, “Burası 3 ilin bir araya geldiği bir dernek, derneğimize hoş geldiniz. Hepimizin düşüncesi, hayali daha yaşanılabilir bir Türkiye, bu yolda başarılar diliyoruz. Hemşehrilerimiz üzerine düşeni yapacaktır” diye konuştu.

Başaran’a sıcak karşılama

“Belediyeler kamu yararına hizmet etmeli”

Belediyelerin kamu yararına hizmet etmesi gerektiğini ifade eden Başaran, “Seçim dönemi herkes yapacaklarından, projelerinden bahsediyor. Belediyeler halkın ekonomisine katkı sunmalı, sosyal ve kültürel hayatını düzenlemek için çalışmalar yapmamalıdır. Yetkilerimizi kullanarak gerekli adımları atacağız. Yol yaptık, köprü yaptık demeyeceğiz sadece. Belediyeler kamu yararına hizmet etmeli” dedi. Kocaeli’de hemen hemen her kentten vatandaşın yaşadığını belirten Başaran, “Kentin barışa ihtiyacı var, huzura ihtiyacı var. Halk Meclislerinde inanç kurumları, yöre dernekleri de olacak. Bu kentte her yöreden vatandaş yaşıyor, insanlarımız kültürlerini yaşatabilmeli. Bu noktada Halk Meclislerinin varlığı önemli. Sizlerin oralarda olmanızı önemsiyoruz” diye konuştu.

Halk kendi projelerini okuyor

“Bir daha oy verirsem elim kırılsın”

Ziyarette söz alan bir vatandaş, heyecanlandığını belirterek, “Söylemleriniz çok değerli, halkın ihtiyaçlarını halk kendisi belirler. Bizim ihtiyaçlarımızı tek bir adam belirlerse olmaz, o yüzden ihtiyaçlarımızı biz belirlemeliyiz. Ben bir emekliyim, beni savunduğunuz için oyumu size vereceğim elbette” dedi. Yavuz Selim Mahallesi‘nde yıllardır tapu sorunu yaşandığını ifade eden başka bir vatandaş ise, “Belediye başkanı çözeceğiz dedi, çözmedi. Ben ellerimle oy verdim, bir daha oy verirsem elim kırılsın. Bizi kandırdılar, bunlara inanmıyoruz. Ben biliyorum ki burada büyük bir rant dönüyor” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica