Bilim-Teknoloji

iPhone 8, perakende kutusu içinde görüntülendi

iPhone 8, perakende kutusu içinde görüntülendi. Bu sızdırılan görüntüdeki telefon, iPhone 8 prototipi mi, yoksa iPhone 8 klonu mu? iPhone 8, perakende kutusu içinde görüntülendi, haberinin devamında iPhone 8, 3D yüz tanıma teknolojisi ile gelebilir haberi yer almaktadır.

iPhone 8, perakende kutusu içinde görüntülendi

Apple’ın olay olması beklenen akıllı telefonu iPhone 8 hakkında sızıntı bilgiler ve görseller gelmeye devam ediyor. Sızıntılarla popüler olmuş kullanıcısı Benjamin Geskin, Twitter üzerinden, sözde iPhone 8’in prototipi olduğunu iddia ettiği görüntüler yayınladı ancak, görüntülerin iPhone 8’e ait olmadığı iddia ediliyor.

İlginçtir ki, kutu içindeki iPhone, geleneksel bir iPhone 7’ye benzeyen ekran koruyucunun arkasında maskeleniyor. Ancak, ekran koruyucuyu kaldırdıktan sonra, iddia edilen iPhone 8 tasarımı ortaya çıkıyor. Ancak bu iPhone 8 sızıntısından şüphelenmek için birkaç neden var. Tasarım gördüğümüz diğer sızıntıların çoğundan farklı.

Bu paylaşımın ardından, yine yaptığı sızıntılar ile popüler olmuş @OnLeaks, bu görseldeki telefonun iPhone 8’in prototipi olmadığı ve iPhone 8 klonu olduğunu iddia ettiği bir tweet attı.

@OnLeaks attığı tweette, ”bu telefon muhtemelen Çinli bir iPhone 8 klonuna ait” dedi.

iPhone 8, 3D yüz tanıma teknolojisi ile gelebilir

iPhone 8’in, 3D yüz tanıma teknolojisi ile geleceği söyleniyor. Touch ID artık yerini 3D yüz tanımaya bırakabilir.

Apple, Bloomberg raporuna göre; kullanıcıların telefon kilitlerini açmalarını, ödemeleri doğrulamalarını veya yüzlerini tarayarak güvenli uygulamaları başlatmalarını sağlayan yeni bir 3D sensörü test ediyor.

iPhone 8, 3D yüz tanıma teknolojisi ile gelebilir

Apple, bir kullanıcının yüzünü taradığı ve birkaç yüz milisaniye içinde iPhone’un kilidini açabileceği yeni biyometrik güvenlik sisteminin hızını ve doğruluğunu optimize etmeye odaklanıyor. Yeni özellik sayesinde telefon masaya düz bir şekilde döşendiğinde bile çalışacak şekilde tasarlandığından telefonu açıp yüzünüze yakınlaştırmanız gerekmeyecek.

Kaynaklara göre; yeni biyometrik sistem hala test aşamasındadır ve iPhone 8’in piyasaya sürülmesi için zamanında uygun olmayabilir. Buna ek olarak, Apple’ın gelecekte Touch ID’yi yeni sistemle tamamen değiştirmek istediği söyleniyor.

Yüz tarama işlemi bir parmak izi taramasından daha fazla veri puanı içerdiğinden, sistem daha güvenli kabul ediliyor. Kullanıcının bir fotoğrafı ve bir kontak lensle yenilebilen Galaxy S8’in iris tarayıcının aksine, Apple’ın algılayıcısı 3D derinliği algılayarak sistemi 2D görüntü çıktılarına karşı daha güvenli hale getiriyor.

Son olarak, Apple’ın, en yeni iPad tabletlerinde ProMotion ekranlarına benzeyen, yüksek çerçeve hızı ekranlara sahip yeni nesil iPhone prototiplerini test ettiği bildiriliyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica