Siyaset

“İttifak olarak birden fazla adayımız olabilir”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, televizyonda katıldığı programda, Cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki soruya "Millet ittifakı olarak birden fazla adayımız olabilir" yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de katıldığı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan ile görüşmesine değinen CHP lideri görüşmenin Sedat Peker için yapıldığını savundu. Kılıçdaroğlu "Sedat Peker yüzünden. Erdoğan’ın söylemediği laf kalmadı, onların da bize söylemediği laf kalmadı. Sedat Peker malum açıklamalar yapıyordu. İşin içinde olduğu için isim, yer, zaman veriyor. Aksi olsaydı kanıtlayan deliller olurdu" dedi.
Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adaylığı konusunda ise şu açıklamalarda bulundu.
"Kişiye indirmek kadar yanlış bir şey yok. Önce kuralları koymalıyız. Temiz bir adam olacak, vatandaşlar arasından ayrım yapmayacak, nefsine hakim olacak, 'güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmeyeceğiz' demeyecek, yolsuzluklar konusunda dikkat edecek. Aday olacak kişinin devleti bilmesi gerek. Bilen bir insan kurumları geleneklerini bilir. Bizim adayımızı ittifak belirleyecek.Millet ittifakı olarak birden fazla adayımız olabilir. Bu konu erken bir konu".

Fox TV’de “İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat” programının konuğuyum. https://t.co/E9ncngW97k
— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) September 1, 2021

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica