Genel

İyi Parti Hocalı Katliamını unutmadı

İyi Parti Hocalı Katliamını unutmadı Filiz; “Ermeni güçleri Hocalı kasabasında 613 Azeri soydaşımızı kadın, çocuk demeden yakarak, gözlerini oyarak ve başlarını keserek insanlık dışı yöntemlerle işkence ederek toplu şekilde katletmiştir” dedi. detaylar haberimizde…

İyi Parti Hocalı Katliamını unutmadı

İyi Parti İzmit ilçe başkanı Dr. Pelin Coştur Filiz, Hocalı Katliamının 27’nci yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayınladı.

İyi Parti İzmit ilçe başkanı Filiz, anma mesajında şunları söyledi:

Hocalı Katliamı: Hocalı Katliamı 27 yıl önce 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde yaşanmış olan insanlığın yüz karası bir dramdır. Ermeni güçleri Hocalı kasabasında 613 Azeri soydaşımızı kadın, çocuk demeden yakarak; gözlerini oyarak ve başlarını keserek insanlık dışı yöntemlerle işkence ederek toplu şekilde katletmiştir. Bu süreçte Birleşmiş Milletler ve Batılı ülkeler ciddi bir tepki göstermemişler ve saki hiç yaşanmamış gibi katliamın üstünü örtmüşlerdir. Üzerinden yıllar geçse de acısını hala dün gibi içimizde hissettiğimiz bu katliamda şehit düşen bütün soydaşlarımıza Allahtan rahmet diliyor, insanlık dışı bu toplu katliamı yapanları lanetliyorum.”

İyi Parti İzmit ilçe başkanı
Dr. Pelin Coştur Filiz

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica