Kültür-Sanat-Tarih

İZMEK (İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) kayıtları başladı

50 kurs merkezi ve 76 branşta eğitim verecek olan İZMEK, başvurularını hem yüz yüze hem de online olarak kabul ediyor

İZMEK (İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) kayıtları başladı … “İZMEK’e başvurular, kursiyerlerin bağlı olduğu mahalle muhtarlıklarından alınacak formla veya İzmit Belediyesi web sayfasından online olarak yapılabilecek…” detaylar haberimizde…

İZMEK (İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) kayıtları başladı

Başta kadınlar ve gençler olmak üzere her yıl binlerce kişiye meslek ve el becerisi kazandıran İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında (İZMEK) yeni dönem kayıtları başladı

İzmit Belediyesinin her yıl binlerce kişinin hayatına dokunarak meslek ve el becerisi kazandıran kursları İZMEK’te bu yılki kayıtlar başladı. İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren İZMEK kurslarının son başvuru tarihi 30 Ekim olarak belirlendi. 50 kurs merkezi ve 76 branşta pandemi şartlarına göre hizmet verecek İZMEK’e başvurular, kursiyerlerin bağlı olduğu mahalle muhtarlıklarından alınacak formla veya İzmit Belediyesi web sayfasından online olarak yapılabilecek.

ONLİNE BAŞVURU SEÇENEĞİ

50 kurs merkezi ve 76 branşta eğitim verecek olan İZMEK, başvurularını hem yüz yüze hem de online olarak kabul ediyor. Dileyen kursiyerler bağlı bulundukları mahalle muhtarlıklarında başvuru formunu doldurabilecekken, online başvuru seçeneğini değerlendirmek isteyen vatandaşlar ise İzmit Belediyesi web sayfasında bulunan form aracılığıyla katılım gerçekleştirebilecek. Online başvuru sonrası kayıt işlemleri için vatandaşların Belsa Plaza B-Blok 7.katta bulunan İZMEK Başvuru merkezine bizzat müracaat etmesi gerekmektedir. Vatandaşlar, 0262 318 00 10 numaralı iletişim adresinden detaylı bilgi alabilecek.

SINIRLI SAYIDA ALIM YAPILACAK

Pandemi süreci sebebiyle ara verilen İZMEK kursları, sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde eğitime başlıyor. Gerekli tedbirlerin alındığı ve dezenfeksiyon işlemlerinin yapıldığı sınıflarda, alanında uzman tecrübeli hocalarla beraber eğitime devam edilecek. İzmit Belediyesi yetkilileri kurslara sınırlı sayıda kursiyerin alınacağını hatırlatarak, İzmitlilerin akıllarında soru işareti kalmadan kurslara rahatlıkla devam edebileceklerini belirttiler.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica