İGF

İzmir Bergama’ya Millet Bahçesi projesi

İzmir’e bağlı Bergama İlçesinde şehrin tam göbeğine yapılacak olan Millet Bahçesi projesi ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Hakan Koştu, ” Millet Bahçesi Projemiz içerisinde esnaflarımızı mağdur etmemek için gerekli hassasiyeti gösteriyoruz” dedi.

İZMİR(İGFA)- Bergama ilçesine yapılacak olan Millet Bahçesi bölgesinde toplam 1600 metrekare ticari alandan esnaflar ve vatandaşlar faydalanacak. Esnafların mağdur olmaması ve yararlanması için Millet Bahçesi’nin hemen yanında yer alan Fuat Olugan Parkı’na Esnaf Çarşısı yapılacağı duyuruldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Millet Bahçesi ile ilgili itirazını mahkemeden geçerse 6-8 ay içerisinde çarşıyı tamamlayıp, stadyum çevresini esnafa vereceklerini dile getiren Başkan Koştu, “Şuan stadyum etrafında yer alan dükkanların 45-50 yıl önce yapılmış ve riskli yapılar.Birincisi riskli yapı statüsü ile esnafımız kira yardımı elde edecek. İkincisi yeni yapılacak Esnaf Çarşısı için finansman ihtiyacı noktasında riskli yapılara verilen ucuz kredilerden yararlanma fırsatı doğuracak. Bundan faydalanmak istiyoruz. Üçüncüsü, Riskli yapı olarak değil de 18 madde gereği stad dükkanlarını boşaltmış olsaydık, hiç bir esnafa yer gösteremezdik. Ama bu şekilde esnafımıza yer gösterebileceğiz. Fuat Olugan Parkı’nda yapacağımız Esnaf Çarsı’nda iskan etme dururumuz oluşacak. Riskli yapı konusu bütün bu amaçlara hizmet edecek. Millet Bahçesi’ni 500 günde bitirmeyi planlıyoruz” dedi. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica