İGF

İzmir Karabağlar ilçesinde imar sorunu çözülüyor

İZMİR(İGFA)- Ekim ayı içerisindeki 2. toplantısını ana hizmet binasında yapan Karabağlar Belediye Meclisi, Bahar Mahallesi’nde Kaymakamlık karşısında bulunan ve daha önce “Emniyet Hizmet Alanı” olarak belirlenmiş atıl durumdaki yerin Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmesi nedeniyle, bu alana okul yapılması için gerekli imar plan değişikliğini gündeme getirdi. 

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun yönettiği toplantıya, CHP İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Emre Külekçi, MHP İlçe Başkan Vekili Rıza Palamutçu, İlçe Başkan Yardımcısı Şaban Çelik ve Saadet Partisi İlçe Mahalli İdareler Başkanı Necati Tağaç katılımı ile gerçekleşen toplantıda imar plan değişikliği oy birliği ile kabul edildi. 

Meclis toplantısında konuşma yapan Başka Selvitopu, “Orada onaylanması ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu alanda yapacağı okullarla, Karabağlar’daki önemli bir sorun giderilmiş olacak. Eğitim anlamında önemli bir kazanım elde edilecek. Altının otopark olması yönündeki öneriler de değerlendirilirse, otopark ihtiyacı yönünden bir eksiklik giderilmiş olur. Kararın Karabağlar’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica