İGF

İzmir’de Bakan Kurum’a ‘Fahri Doktor’ Unvanı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a “Fahri Doktor” unvanı İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Senatosu tarafından verildi.

İZMİR(İGFA) – Çevre veŞehircilik Bakanı Murat Kurum, başarılı afet yönetimi ve yıkılan alanların yeniden yapılandırılmasındaki çalışmalarından İKÇÜ Senatosunun kararı ile “İnşaat Mühendisliği” alanında Fahri Doktora unvanı aldı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bugün, benim için çok özel, çok anlamlı bir gün. Ülkemizin güzide üniversitelerinden İzmir Kâtip Çelebi Üniversitemiz; depremden sonra devletimizin verdiği vazifeler çerçevesinde yapılan çalışmalar vesilesiyle bize fahri doktora unvanını vermeyi uygun gördüler. Ben de bu fahri doktora unvanını şahsım adına değil; İzmir’in yarasını sarmak adına seferberlik şuuruyla çalışan tüm arkadaşlarımızın ve devletimizin sahadaki gayretinin bir nişanesi olarak görüyorum. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitemize, Rektör hocamıza, tüm öğretim üyelerimize, yönetimine ve hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica