Kültür-Sanat-Tarih

İzmit AÇEV’den 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü farkındalığı

İzmit AÇEV’den 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü farkındalığı … Kız çocuklarının geleceğine sahip çıkan babaların artmasına yardımcı olmak adına düzenlenen farkındalık etkinliğinde Hürriyet, kız çocuklarını korumak ve toplumsal cinsiyet eşitliği noktasında farkındalık yaratmak istediklerini belirtti. detaylar haberimizde…

İzmit AÇEV’den 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü farkındalığı

“Kız çocuklarımız küçük yaşta evlendirilmesin”

AÇEV öncülüğünde ’Çocuk Yaşta, Erken ve Zorla Evliliklerin Önlenmesi’ programına dâhil olan İzmit Belediyesi, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde kız çocukları için farkındalık oluşturdu

İzmit Belediyesi, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) öncülüğünde “Çocuk Yaşta, Erken ve Zorla Evliliklerin Önlenmesi programına dâhil olarak, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde kız çocuklarının haklarına dikkat çekti. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Kocaeli Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt, çocukların gelişimlerini ve iyi olma hallerini olumsuz yönde etkileyen her türlü ihmal ve istismarın önlenmesinde en güçlü aktörlerden biri, kız çocuklarının kahramanları olan babaların yoğun olarak vakit geçirdiği berber esnafını ziyaret etti. Hürriyet’e, Sarbaş Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Sarıca, Koordinatörler Hakan Yalçın, Osman İlhan Cebeci ve Ozan Aksu, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, STK ve Esnaf Masası üyeleri Cem Serhat Dayanç, Eray Bodur, Birol Sağlam ve Nurullah Özer ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç eşlik etti.

“BABAYIM, ÇOCUK HAKLARINA SAYGILIYIM”

Erken yaşta evliliklerin önlenmesine yönelik düzenlenen farkındalık çalışmasında berber esnafına “Babayım, çocuk haklarına saygılıyım” yazılı önlük, penuar, sticker ve broşürler dağıtıldı. Kız çocuklarının geleceğine sahip çıkan babaların artmasına yardımcı olmak adına düzenlenen farkındalık etkinliğinde Hürriyet, kız çocuklarını korumak ve toplumsal cinsiyet eşitliği noktasında farkındalık yaratmak istediklerini belirtti.

“KIZ ÇOCUKLARIMIZ KÜÇÜK YAŞTA EVLENDİRİLMESİN”

Başkan Hürriyet, “Bugün Dünya Kız Çocukları Günü. Toplumsal cinsiyet eşitliğini her platformda dillendirmeye ve desteklemeye gayret ediyoruz. Özellikle küçük yaşta kız çocuklarımızın evlendirilmesin, eğitimlerine devam edebilsinler istiyoruz. Kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olmaları noktasında güzel çalışmalara imza atmak nasip olsun. Bu farkındalık gününde destek veren değerli Berberler Odası Başkanımıza ve bütün berberlerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica