Genel

İzmit Aquapark Temmuz ayında hizmete giriyor

Kocaeli‘de bir ilk olan, İzmit Aquapark Temmuz ayında hizmete giriyor. Kocaeli’nin ilki olma özelliği taşıyacak olan ve İzmit Belediyesi tarafından Tepeköy Mahallesi’nde yapımı devam eden aquapark, Temmuz ayı içinde hizmete girecek. Çocuklarımızın cıvıl cıvıl eğlenebilecekleri, İzmit Aquapark Temmuz ayında hizmete giriyor.

İzmit Aquapark Temmuz ayında hizmete giriyor

Kocaeli’nin ilki olma özelliği taşıyacak olan ve İzmit Belediyesi tarafından Tepeköy Mahallesi’nde yapımı devam eden aquapark, Temmuz ayı içinde hizmete girecek.

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Tepeköy Mahallesi’nde yapımı devam eden aquapark alanında incelemede bulundu. Yetkililerden çalışmaların son durumu hakkında bilgi alan Başkan Doğan; “Yakında burası çocuk seslerinin yankılandığı bir yer olacak. Şimdiden çocuklarımızın mutluluğunu gözümde canlandırabiliyorum” dedi.

“sadece İzmit’imizin değil tüm Kocaeli’nin çocukları faydalanacak”

Aquapark inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini de ifade eden Başkan Doğan, “Projenin kısa sürede şekillendiğini görmek beni de mutlu ediyor. Bu projemiz sayesinde artık bizim şehrimizin çocukları aquaparkta eğlenebilmek için başka şehirlere gitmek zorunda kalmayacaklar. Buradan sadece İzmit’imizin değil tüm Kocaeli’nin çocukları faydalanacak. Ayrıca bu tesisimizde yılın on iki ayı hizmet verecek kapalı havuzumuz da olacak. Biz de açılış için en az çocuklarımız kadar heyecanlıyız” diye konuştu.

“şehrimizin bir eksikliği daha giderilmiş olacak”

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz da, “Projenin hızla tamamlandığını görmek beni de çok mutlu etti. Belediye Başkanımız sayesinde şehrimizin bir eksikliği daha giderilmiş olacak. Artık bizim şehrimizin çocuklarının da bir aquaparkı olacak” şeklinde konuşarak şehre değer katan projeleri için Doğan’a teşekkür etti.

İzmit Belediyesi tarafından yapılacak olan aquaparkın ihalesi 2016 yılı Aralık ayında yapılmıştı.

İzmit Belediyesi tarafından yaptırılacak Kocaeli’nin ilk aquparkın ihalesi gerçekleştirildi. Tepeköy mahallesinde mülkiyeti İzmit Belediyesi’ne ait yüzme havuzunun olduğu alana yapılacak aquaparkın ihalesine tek firma katıldı. Yaklaşık 5 bin 358 metrekarelik alandaki aquaparkın yaklaşık maliyeti 5 milyon 817 bin Lira olan ihalesine katılan SBÇ Yapı firması 5 milyon 468 bin Lira teklif verdi. Komisyon teklifi değerlendirip ihaleyle ilgili nihai kararını önümüzdeki günlerde verecek. İşi alacak firmanın projeyi 150 gün içinde bitirmesi gerektiği kaydedildi. Sosyal tesisin de yer alacağı projesi kapsamında, mevcut durumdaki yüzme havuz iyileştirilerek üstü kapatılacak, buna ek olarak soyunma odaları, kafeterya, kaydırak, çocuklar için havuz ve eğlence alanları yapılacak. Kocaeli’nde ilk olacak aquapark alanındaki havuzun yazın açık, kışın da kapalı şekilde 12 ay boyunca hizmet vereceği bildirildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica