Hayata Dair

İzmit Belediyesi Basın açıklaması

Fevziye Camii umumi tuvaletleri hakkında alınan yürütmeyi durdurma kararı hakkında basın açıklaması.- akarhaber

İzmit Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İzmit Belediyesi olarak, kamu hizmetlerinin en etkin ve verimli şekilde sunulması için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu bağlamda, Fevziye Camii’nde yer alan umumi tuvaletlerin halka ücretsiz hizmet vermesi amacıyla başlattığımız mücadelede; Kocaeli 2. İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı alındığını belirtmek isteriz.

GÖREV SÜRESİNİ AŞAN KİRALAMA YAPILMIŞTI

Bilindiği üzere, Fevziye Camii umumi tuvaletleri, önceki belediye yönetimi tarafından 2017 yılında, 18 Mayıs 2025 tarihine kadar bir işletmeciye kiralanmıştı. Yönetimimiz, halkımızın temel ihtiyaçlarına ücretsiz erişimini sağlama hedefi doğrultusunda, Mayıs ayı meclis toplantısında Fevziye Camii umumi tuvaletlerinin ihalesinin iptali ve tuvaletlerin halka ücretsiz hizmet verebilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması kararını oy birliği ile almıştı.

Meclis kararı sonrası idare olarak ihalenin iptali kararı verdik ve ilgilisine tebliğ ettik.

Bunun üzerine tuvaletin mevcut işletmecisi tarafından açılan dava sonucu tahliye işlemine Kocaeli 2. İdare Mahkemesince yürütmeyi durdurma kararı alındı. Bu karar neticesinde, Fevziye Camii umumi tuvaletlerinin ücretsiz hale getirilmesi sürecinde bir duraksama yaşandı.

HALKIMIZIN MENFAATLERİ İÇİN HUKUKİ SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ

İzmit Belediyesi olarak; hukukun üstünlüğüne olan inancımız gereği, mahkeme kararına saygı duymaktayız.

Halkımızın menfaatlerini koruma ve ücretsiz kamu hizmetleri sunma konusundaki kararlılığımız da devam etmektedir. Bu doğrultuda, mahkeme sürecinin takipçisi olacağımızı ve gerekli yasal yollar dahilinde, halkımızın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik attığımız adımların devam edeceğini belirtmek isteriz.

İzmit Belediyesi olarak, kamu hizmetlerinin ücretsiz ve erişilebilir olması yönündeki çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz. Gelişmelerle ilgili olarak siz değerli halkımızı düzenli olarak bilgilendirmeyi sürdüreceğiz.”

Daha Fazla Göster