Genel

İzmit Belediyesi kadın istihdam eden 41 işletmeye plaket verdi

İzmit Belediyesi kadın istihdam eden 41 işletmeye plaket verdiTanta; “En önemli projelerimizden biri olan kreşlerimiz hem kadınlarımız hem de geleceğimiz olan çocuklarımız için hizmete açılacak” dedi. detaylar haberimizde…

İzmit Belediyesi kadın istihdam eden 41 işletmeye plaket verdi

İzmit Belediyesi ve İŞKUR ortaklığı ile “Kadın istihdamı” konusundaki başarılı çalışmaları nedeniyle 41 işletmeye plaketleri verildi.

İzmit Belediyesi ve İŞKUR ortaklığıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında “Kadın istihdamı” konusunda yaptıkları başarılı çalışmaları nedeniyle 41 işletmeye teşekkür etmek amacıyla plaket töreni düzenlendi. Törene İzmit Belediyesi Başkan Vekili Hakan Tanta, Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç, Kocaeli İŞKUR Şube Müdürü İlhami Çelik ve 41 işletme sahibi katıldı.

“Kadınların işgücüne katılım oranları düşük”

Plaket töreninde konuşan İzmit Belediyesi Başkan Vekili Hakan Tanta, “Kadın istihdamı, sürdürülebilir ekonomik büyüme ve sosyal kalkınma açısından büyük bir öneme sahiptir. Çalışma yaşındaki toplam nüfusun yarısını oluşturan kadınların etkin olarak yer almadığı bir ekonomiden sağlıklı ve verimli bir büyüme beklenemez. Türkiye’de kadınların, işgücüne katılım oranları oldukça düşük; işsizlik oranları da bir hayli yüksektir. Çalışan kadınlar ise çoğunlukla belli sektörlerde, düşük ücretli ve sosyal güvencesiz işlerde çalışmaktadır” ifadelerini kullandı.

“Kadın istihdamını arttırmaya yönelik çalışmalar”

Belediye olarak yapılan çalışmalardan bahseden Başkan Tanta; “31 Mart itibariyle geldiği İzmit Belediye Başkanlığı görevinde Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğünde kadın istihdamını arttırmaya yönelik projeler üretiyoruz. Bu anlamda güzel çalışmalarımız oldu ve görevimiz boyunca da olmaya devam edecek. Kentimizde hem turizm açısından hem de kadın istihdamı açısından lavanta bahçeleri projemizi hayata geçirdik. Kadın kooperatifimizi kurarak kadınlarımızla belediye olarak ortaklaşa neler yapabileceğimizi konuştuk. En önemli projelerimizden biri olan kreşlerimiz hem kadınlarımız hem de geleceğimiz olan çocuklarımız için hizmete açılacak. Hizmete açılan kreşler sayesinde anneler çocuklarını güvenle kreşlere bırakarak iş hayatındaki yerlerini alabilecekler” şeklinde konuştu.

“Hayatımıza kattıkları renk için teşekkürler”

Kocaeli İŞKUR Şube Müdürü İlhami Çelik; “ Böyle anlamlı bir günde bu kadar kadın arkadaşımızla birlikte olmaktan dolayı mutluyuz. Ben kadınlara hayatımıza kattıkları renk, destek ve enerji için teşekkür ediyorum. İŞKUR olarak çalışmalarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz güzel bir iş birliği yönetiyoruz. Benzer paylaşımları yaptığımız için İzmit Belediyesi’ne de çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“41 işletmeye plaket”

Törende kadın istihdamı konusunda başarılı çalışmalarıyla AL-CO Alüminyum Bakır ve Madencilik San. Tic. A.Ş.; Almesan Alüminyum San.ve Tic.A.Ş., Antikkapı Turizm İşletmecilik ve Özel Sağlık Hiz.A.Ş.; Assan Hanil Otomotiv San. ve Tic.A.Ş., Aysel Grup, Aysira Tekstil San.Tic.A.Ş.; Bahçeşehir Kültür Sanat İşletmesi ve Eğitim Kurumları A.Ş., Bilgi Küpü Özel Eğitim Kurumları Gıda İnş. San. ve Tic.Ltd. Şti.; Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü, BİM Birleşik Mağazalar A.Ş., Brisa Bridgestone Sabancı Lastik San.ve Tic.A.Ş.; Cihan Özel Sağlık ve Eğitim Hiz.İnş.San.ve Tic.A.Ş., Deva Holding A.Ş., Doğkar Gıda Maddeleri Üretim San.ve Tic.A.Ş.; EHM Mağazacılık San. ve Tic. A.Ş.,...

Hoşgör Pastanesi, Hyundai Assan Otomotiv San. ve Tic.A.Ş.; İzmit Özel Poliklinik ve Sağlık Hizmetleri A.Ş., Kocaeli İstek Özel Eğitim Hizmetleri A.Ş., Koçtaş Yapı Marketleri; Kordsa Teknik Tekstil A.Ş., Korkmaz Mutfak Eşyaları San. Tic.A.Ş., Koton Mağazacılık Tekstil San.ve Tic. A.Ş.; Köfteci Yusuf Hazır Yemek Temizlik Canlı Hayvan Et Mamülleri Entegre Gıda İth.İhr. San. ve Tic. A.Ş.; LC WAİKİKİ Mağazacılık Hizmetleri Tic.A.Ş., Metraco İth.İhr.ve Tic.A.Ş., Migros Ticaret A.Ş., Müpa Tarım ve Gıda San.A.Ş.; Nadide Okulları, Özdilek Alışveriş Merkezleri ve Tekstil San.A.Ş., Özel Acıbadem Kocaeli Hastanesi, Özel Marmara Sağlık Hizmetleri A.Ş.; Özel Seymen Eğitim Kurumları, PepsiCo, Snop İzmit Metal San.ve Tic. A.Ş.; Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi A.Ş., ŞOK Marketler Tic.A.Ş., TED Kocaeli Koleji PMN Özel Eğitim Hizmetleri A.Ş. ve Özel İlgi Çocuk Tıp Merkezi’ne plaketleri takdim edildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica