Kültür-Sanat-Tarih

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi’nin yetenek taraması başlıyor

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi’nin yetenek taraması başlıyor … Başvuruları tamamlanan Sanat Akademisi Müzik Bölümü’ne kabul edilecek gençler, yeteneklerin değerlendirileceği mülakatların ardından belli olacak. detaylar haberimizde…

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi’nin yetenek taraması başlıyor

İzmit’in sanatçı gençleri jüri karşısına çıkıyor

İzmitli gençlerin sanat yönünü destekleyen İzmit Belediyesinin kente kazandırdığı Sanat Akademisi’nin Yetenek Taramaları, ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın’ın önderliğinde 31 Mayıs’ta 8 farklı bölgede başlıyor

‘Sanat Kenti İzmit’ sloganıyla İzmitlileri sanatla buluşturarak, gençlerin sanatın her alanında daha aktif olması ve yeteneklerinin açığa çıkarılması için projeler geliştiren İzmit Belediyesi tarafından kente kazandırılan Sanat Akademisi’nde Yetenek Taramaları başlıyor. Başvuruları tamamlanan Sanat Akademisi Müzik Bölümü’ne kabul edilecek gençler, yeteneklerin değerlendirileceği mülakatların ardından belli olacak. Yetenek taramasının adres ve saatleri adaylara SMS olarak bildirilecek.

CİHAT AŞKIN İLE EĞİTİM

Birçok branşta eğitiminin verileceği Sanat Akademisi Müzik Bölümü’nde ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın ve alanında uzman eğitim kadrosu, gençlerin nitelikli bir öğrenim almasını sağlayacak. Sanat Akademisi Müzik Bölümü Yetenek Taraması, 31 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında, İzmit’in çeşitli mahallelerinde yapılacak. 8-18 yaş grubundan Sanat Akademisi’ne başvuruda bulunan ve müziğe yeteneği olan gençlerin üçer dakikalık performansları Cihat Aşkın ve seçici kurul tarafından birçok kriter açısından değerlendirilerek 7 Haziran’da belediyenin resmi internet sitesinden ilan edilecek.

UYGULAMA TAKVİMİ

Yetenek Taramasını İzmit’in 8 ayrı bölgesinde gerçekleştirecek olan İzmit Belediyesi, uygulamalı sınavını vatandaşların rahatlıkla gelebilmeleri adına bulundukları bölgeye en yakın adreste yapacak. Taramalar; Alikahya Kültür Merkezi, Erol Olçok Kültür Merkezi, Belsa Plaza B Blok İZMEK, İzmit Sanat Akademisi (Mehmet Ali Paşa Kültür Merkezi), Yahya Kaptan Mahalle Konağı, Necati Gençoğlu Kültür Merkezi, Akmeşe Mahalle Konağı ve Tepeköy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

YETENEK TARAMALARININ UYGULANACAĞI YERLER VE TARİHLERİ

31 Mayıs 2021

10.00.-13.00 : Alikahya Kültür Merkezi
14.00-17.00 : Erol Olçok Kültür Merkezi

1 Haziran 2021

10.00-13.00 : Belsa Plaza B Blok İZMEK
14.00-16.30 : Belsa Plaza B Blok İZMEK

2 Haziran 2021

10.00.-13.00 : İzmit Sanat Akademisi
14.00-17.00 : Yahya Kaptan Mahalle Konağı

3 Haziran 2021

10.00-11.00 : Necati Gençoğlu Kültür Merkezi
12.00 : Akmeşe Mahalle Konağı
13.00 : Tepeköy Kültür Merkezi

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica