Genel

İzmit Belediyesinden Basına ve Kamuoyuna duyuru

İzmit Belediyesinden Basına ve Kamuoyuna duyuru … Açıklamada, “Gölkay Park gibi önemli bir proje de; Cemalettin Öztürk’ün iddia ettiği gibi İBB iştirak şirketi Beltur’a çizdirilmemiş, Tam tersine; İzmit Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü’nde emek veren pırıl pırıl gençlerimiz tarafından çizilmiştir” denildi. detaylar haberimizde…

İzmit Belediyesinden Basına ve Kamuoyuna duyuru

İzmit Belediyesinin Basına ve Kamuoyuna duyuru olarak yayınlamış olduğu metinde şu ifadelere yer verildi:

“Yazılarıyla İzmit Belediyesi ve İzmit Belediyesi Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e her gün gerek yalan haber gerekse algı operasyonlarıyla yazılar düzen Özgür Kocaeli Gazetesi kalemi Cemalettin Öztürk artık bardağı taşırmıştır.

Şimdiye kadar kimden edindiği belli olmayan mesnetsiz iddialarıyla karalama kampanyası yürüten Cemalettin Öztürk son yazısında, İzmit Belediyesinin pırıl pırıl mimarlarının emeklerini görmezden gelmiştir.

İzmit Belediyesi olarak “Emek en yüce değerdir” diyerek yürüttüğümüz her çalışmamızda, personelimizin emeklerini her zaman ön planda tutuyoruz.

Gölkay Park gibi önemli bir proje de; tetikçi Cemalettin Öztürk’ün iddia ettiği gibi İBB iştirak şirketi Beltur’a çizdirilmemiş, Tam tersine; İzmit Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü’nde emek veren pırıl pırıl gençlerimiz tarafından çizilmiştir.

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu Mimar Ezgi Kavuk Abanoz ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı ve Mimarlık Çift Anadal mezunu Peyzaj Mimarı Ece Karaboğa kendi emekleri ve günlerce süren çalışmaları sonucu Gölkay Park’ın muhteşem sunumu ortaya çıkmıştır.

“Gölkay Tesis Projelerinin çizimi İstanbul Belediyesi Bel-tur şirketine mi proje hazırlattırılıyor, Etüt Proje Müdürlüğünde çalışanlar ne iş yapar?” sorularından önce, Cemalettin Öztürk’ün teyit etmediği bilgileri, sanki gerçekmiş gibi yayınlamasının ahlaksızca olduğunu tüm milletimizin bilmesini isteriz.

Gölkay Park projesi tamamıyla İzmit Belediyesinin projesidir. İBB iştirak şirketi Beltur sadece “Box Park” konusundaki deneyimlerini kurumsal olarak İzmit Belediyesi’yle paylaşmıştır. Bu bilgi ve deneyim paylaşımını da kalkıp, “Projeyi İBB’ye çizdirdiler” diyerek algı yaratılmasını kabul edemeyiz.

Gölkay Park geçmişte başkalarına hizmet etmesi için gelişi güzel yapılmış, kaçak yapılarla donatılmış ve birilerinin cebi için hizmet vermiştir. Bunun sonucu olarak da bugün ki virane halini almıştır.

İzmit Belediyesi mimarlarının özverili çalışmaları sonucu; tamamen milletimize hizmet edecek, mimari açıdan sadece bugünü değil, geleceği de kucaklayan yapısıyla bir Gölkay Park’ı kalemşörlerin vicdansızlığına yedirmeyeceğiz. Saygılarımızla”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica