Siyaset

Kadınlarımızdan ve bacılarımızın başörtüsünden elinizi çekin

Kadınlarımızdan ve bacılarımızın başörtüsünden elinizi çekin Akşener; “Her seçim yaklaştığında, ‘başörtüsü’ tartışması çıkarmaktan vazgeçin” dedi. Kadınlarımızdan ve bacılarımızın başörtüsünden… detaylar haberimizde…

Kadınlarımızdan ve bacılarımızın başörtüsünden elinizi çekin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, başörtüsü tartışmalarına tepki gösterdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Akşener, “Yeter artık! Kamplaştıran siyasete son verin. Her seçim yaklaştığında, sandıktan ‘başörtüsü’tartışması çıkarmaktan vazgeçin. Değneğin iki ucuna da çağrımdır. Kadınlarımızdan ve bacılarımızın başörtüsünden elinizi çekin!” ifadelerini kullandı.

Danıştay 2’nci Dairesi, yürütmenin durdurulması talebini reddetti…

Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli kadın personele başörtüsü serbestliği getiren düzenlemenin durdurulması için Danıştay’da görülen davada savcı, “kamu hizmetinin ana ilkelerinden olan tarafsızlık ilkesinin idarece öncelikle gözetilmesinin gerekmesi nedeniyle” gerekçesiyle yürütmenin durdurulmasını istemişti. Kararını açıklayan Danıştay 2’nci Dairesi, yürütmenin durdurulması talebini reddetmişti.

Recep Tayyip Erdoğan yeniden gündeme getirmişti…

Danıştay savcısına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir savcı çıkmış, sen kimsin ya? Sen savcı olabilirsin ama her şey yasalarla bir yere oturmuşken, anayasayla, yasalarla her şey yerine oturmuşken,sana ne oluyor da, bunlara aykırı bir şekilde bu uygulamanın iptalini isteyebiliyorsun. Çünkü bunlar eski Türkiye’den kalma ürünler” demişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica