Genel

Kan ve kaos ihraç eden ekonomisi bitmiş dolandırıcı bir ülke

Kan ve kaos ihraç eden ekonomisi bitmiş dolandırıcı bir ülke İran rejimi, ülkede yaşanan protestoları ‘dış güçlerin operasyonu’ olarak değerlendirilirken ABD Başkanı Donald Trump’tan İran ile ilgili açıklama geldi. Kan ve kaos ihraç eden ekonomisi bitmiş dolandırıcı bir ülke detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Kan ve kaos ihraç eden ekonomisi bitmiş dolandırıcı bir ülke

ABD Başkanı Donald Trump‘ın İran’daki protestolarla ilgili twitter hesabından paylaştığı mesaj şu şekilde:

“Mükemmel İran halkı yıllardır baskı altında bulunuyor”

“İran, Obama yönetiminin kendileriyle yaptığı berbat anlaşmaya rağmen her seviyede başarısız oluyor. Mükemmel İran halkı yıllardır baskı altında bulunuyor. (Onlar) yiyecek ve özgürlüğe açlar. İnsan haklarıyla birlikte, İran’ın varlığı yağmalanıyor. DEĞİŞİMİN ZAMANI”

“İran liderlerinden en çok zarar görenler İran halkıdır”

ABD Dışişleri Bakanlığı, İran’da yaşanan protestolarla ilgili, ” İran’ın liderleri, zengin tarihi, kültürü olan varlıklı bir ülkeyi, şiddet, kan ve kaos ihraç eden ekonomisi bitmiş dolandırıcı bir ülkeye çevirdi. Başkan Trump’ın da söylediği gibi İran liderlerinden en çok zarar görenler İran halkıdır. ABD barışçıl göstericilerin tutuklanmasını sert bir şekilde kınıyor. Bütün ülkelere İran halkını ve onların temel haklarını alma ve yolsuzluğa son verme çabalarını açık bir şekilde desteklemeleri çağrısında bulunuyoruz.” yorumunda bulunmuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica