Genel

Kanalizasyona dönüşmüş medyadan evlatlarımızı korumalıyız

Kanalizasyona dönüşmüş medyadan evlatlarımızı korumalıyız Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini din adamı olarak tanımlayan kadınlarla ilgili açıklama yapanları eleştirdi. Erdoğan, “Bunlar, İslam’ın güncellenmesi gerektiğini bilmeyecek kadar aciz. İslam’ı 14-15 asır öncesi hükümleriyle bugün uygulayamazsınız” dedi. Kanalizasyona dönüşmüş medyadan evlatlarımızı korumalıyız detaylar haberimizde…

Kanalizasyona dönüşmüş medyadan evlatlarımızı korumalıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Dünya Kadınlar Günü Programı’nda konuştu.

“Hayat dinamiktir”

İktidarları döneminde kadınlar için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mevzuatımızdaki eksiklikleri tamamladık, varsa yanlışları düzelttik. Bitti mi? Hayır. Bütün bu yasalar, sürekli güncellenmesi gereken yasalardır. Hayat dinamiktir, gelişiyor. Güncellemeye mecbursunuz. Güncellemek suretiyle yaşamı yeniden tanzim etmiş olursunuz” dedi.

“Çocuk beslenmeyi anne karnında öğreniyor”

“Kadın insanlığın ilk öğretmenidir” diyen Erdoğan, “Çocuk uzunca bir süre her şeyi annesinden öğrenir. Doğumdan sonra başlamıyor eğitim öğretim. Doğumdan önce başlıyor. İşin ilahi boyutu budur. Çocuk beslenmeyi anne karnında öğreniyor. İlahi tecelli bu” diye konuştu.

“Her bir kanalı ayrı bir sorun”

Medyanın “kanalizasyon”a dönüştüğünü söyleyen Erdoğan, “Her bir kanalı ayrı bir sorun, adeta kanalizasyon haline dönüşmüş olan medyanın şerrinden evlatlarımızı, ailelerimizi ve milletimizi koruyacak olan ilk ve güçlü kalkan yine kadınlar, annelerdir” ifadelerini kullandı.

Kadınlar hakkında yaptıkları açıklamalar…

Kendisini din adamı olarak tanıtanların kadınlar hakkında yaptıkları açıklamalarını eleştiren Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“İslam’ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar”

“Son günlerde bakıyorsunuz din adamı olarak ortaya çıkıp da ne yazık ki kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup, dinimizde kesinlikle yeri olmayan bazı kendine göre içtihatta bulunan kişiler çıkıyor ortaya. Anlamak mümkün değil. Yani bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada zamanda yaşıyorlar. Çünkü İslam’ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Siz İslam’ı 14-15 asır öncesi hükümleriyle kalkıp da bugün uygulayamazsınız. Böyle bir şey yok.”

“İnancımıza da dinimize de haksızlıktır”

“Şimdi birçok hoca efendi beni tefe koyup çalacak. Rabbim bizi tefe koymasın. Popüler olmak için söylenen sözleri biz asla kabul edemeyiz. Hele hele bu tartışmayı dinimizin kavramlarıyla yürütmek sadece kadınlara değil, inanın inancımıza da dinimize de haksızlıktır.

“Hocalarımız ne iş yapıyorlar?”

Diyanetten sorumlu olan başbakan yardımcıma da söyledim. Bizim diyanet teşkilatımızın din işleri yüksek kurulu var. Hocalarımız ne iş yapıyorlar? Sessiz kalıp bu alanı niçin bu adamlara kaptırıyorlar? FETÖ olayı da böyle oldu. Asıl konuşması gereken konuşmayınca meydan kime kaldı? FETÖ’ye kaldı.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica