Siyaset

Kanun çıkaracağım birbirine küfreden siyasetçiler hapis yatacak

Kanun çıkaracağım birbirine küfreden siyasetçiler hapis yatacak Akşener; “Tayyip Bey’in asabı bozuk. Bugüne kadar ver yesin, ört uyusun bir muhalefete alışıktı. Şimdi karşısına İYİ Parti çıktı. Tam 100 bin imzayı 4 saatte bana imzaladınız verdiniz” dedi. Kanun çıkaracağım birbirine küfreden siyasetçiler hapis yatacak detaylar haberimizde…

Kanun çıkaracağım birbirine küfreden siyasetçiler hapis yatacak

“Herhalde Tayyip Bey ile çevresi müebbet alır”

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Afyonkarahisar’da konuştu. Cumhurbaşkanı seçilirse bir kanun çıkaracağını ve siyasetçilerin birbirine küfür etmesi halinde hapis yatacaklarını söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, “Herhalde Tayyip Bey ile çevresi müebbet alır, hapishaneden çıkamazlar” dedi.

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Milletin imzasıyla aday gösterdiği tek kadın adayım ben”

“OHAL’de seçime gidiyoruz. Biz itiraz etmiyoruz muhteremler rahatsız. Kaldırın OHAL’i. Zoru seviyoruz biz. OHAL’de de seçim kazanmaya hazırız. Tayyip Bey’in asabı bozuk… Bugüne kadar ver yesin, ört uyusun bir muhalefete alışıktı. Şimdi karşısına İYİ Parti çıktı. Tam 100 bin imzayı 4 saatte bana imzaladınız verdiniz. Milletin imzasıyla aday gösterdiği tek kadın adayım ben. Türkiye’nin ilk kadın cumhurbaşkanı olacağım inşallah.”

“Siyasetçinin bilmesi gereken şey vatandaşının cebindekidir”

“Ekonomiyi dağıttılar. Merkezine üretimi koymadılar. Sanayi üretimini teknoloji üretimini koymadılar. Pazarı çeşitlendirmek lazım… Senin cebinde kaç lira var? 18 lira. 40 yaşında 18 lirası var. Daha genç birine sorayım. Senin kaç? 1 lirası var, 20 lirası var. Bir siyasetçi insanların cebindeki parayla uğraşmaz diyor. Kendi cebindeki paraya bakar. Hadi oradan be… Siyasetçinin bilmesi gereken şey vatandaşının cebinde ne var, ne yer, ne içer, benim cebimde ne olduğunun bir manası yok ki.”

“Yüzükle yola çıktın, dünyanın en zengin 10 siyasetçisi arasındasın”

“Bir baltaya sap olamamış bakan çocukları trilyonlarla oynayacak bu ülkenin vatan çocuklarının cebinde para olmayacak olmaz böyle bir şey. Yüzükle yola çıktın dünyanın ilk 10 zengin siyasetçisi arasındasın. Bu yüzükle yola çıktım dedin. Kim yarın Tayyip Erdoğan’ın zengin olduğunu söylerse, bilin ki hırsızlık yapmıştır. Kendin söylüyorsun.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica