Genel

Karısının böbreğini gizlice sattı

Karısının böbreğini gizlice sattı Hindistan’da bir adam, kendisine vadedilen başlık parasının ödenmediği gerekçesiyle karısının böbreğini gizlice sattı. Karısının böbreğini gizlice sattı detaylar haberimizde…

Karısının böbreğini gizlice sattı

Böbreğinin gizlice satıldığı iddiasıyla polise suç duyurusunda bulundu

Hindistan Times gazetesindeki habere göre, Batı Bengal eyaletinde yaşayan kadın, kocası tarafından böbreğinin gizlice satıldığı iddiasıyla polise suç duyurusunda bulundu.

Kadının ailesi Damada 3 bin dolar başlık parası ödemeyi kabul etti

12 yıl önce evlenen Rita Sarkar isimli kadının ailesi, kızlarının kocası Biswajit Sarkar’a 3 bin dolar başlık parası ödemeyi kabul etti ancak Rita’nın ailesi maddi imkansızlıklardan dolayı damatlarına söz verdikleri başlık parasını ödeyemedi.7

Tedavi amacıyla özel bir kliniğe götürüldü

Rita, 2 yıl önce yaşadığı mide ağrısı şikayetinin ardından tedavi amacıyla kocası ve kayınbiraderi tarafından Kolkata şehrinde özel bir kliniğe götürüldü.

Apandisti alındıktan sonra midesindeki ağrı kesilecekti

Hastane yetkilileri, apandisti alındıktan sonra midesindeki ağrının dineceğini belirterek kadını ameliyata aldı.

Ağrılar kesilmedi

Ameliyatın ardından mide ağrıları daha da artan kadın, eşine kendisini yeniden hastaneye götürmesini istedi.

Karısını hastaneye götürmedi

Koca Sarkar, ısrarlarına rağmen karısını hastaneye götürmedi ve ameliyatından hiç kimseye bahsetmemesi için baskı uyguladı.

3 ay önce hastaneye giden kadına doktorlar sağ böbreğinin olmadığı haberini verdi

Kocasından habersiz akrabalarının yardımıyla 3 ay önce hastaneye giden kadına doktorlar sağ böbreğinin olmadığı haberini verdi.

Sessiz kalmam için kocam baskı yapıyordu

Bunun üzerine büyük şaşkınlık yaşayan Rita, “O zaman kocamın neden ameliyat hakkında sessiz kalmam için bana baskı yaptığını anladım. Ailem başlık parasını ödeyemediği için böbreğimi sattı.” diye konuştu.

Başlık parasına karşılık

Rita, ailesinin söz verdiği 3 bin dolarlık başlık parasını ödeyememesi nedeniyle böbreğinin habersizce kocası tarafından satıldığını düşünerek polise başvurdu.

Kocası ve kayınbiraderi gözaltına alındı

Karısının böbreğini gizlice sattığı iddiasıyla Sarkar ve kardeşi gözaltına alındı.

İtiraf ettiler

Polisten yapılan açıklamaya göre, koca Sarkar ve kardeşi, Rita Sarkar’ın böbreğini bir iş adamına sattıklarını itiraf etti.

Başlık parası geleneksel

Olaydan dolayı ameliyatın yapıldığı hastane ile ilgili de işlem yapılacağı belirtildi. Hindistan geleneklerine göre, kızın ailesi damada belirli bir başlık parası ödüyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica