Kültür-Sanat-Tarih

Kefken’in daimi yazlıkçıları soruyor: “Kapri’de neler oluyor?”

Kefken’in daimi yazlıkçıları soruyor: “Kapri’de neler oluyor?” … Yazlıkçılar, “Ülkemizin ve bölgemizin birçok yerinde doğal güzellikleri katledip, beton ve demir yığına çevirdiler. Sıra şimdi de bizim yıllardır oturduğumuz Kapri’ye mi geldi? dediler. detaylar haberimizde…

Kefken’in daimi yazlıkçıları soruyor: “Kapri’de neler oluyor?”

Kandıra’nın şirin tatil beldesi Kefken, Kapri’de kayalıklar üzerinde başlatılan çalışmalar, belde sakinlerinin tepkisine yol açtı

Platform çalışmaları…

Kocaeli’nin kuzeydeki ilçesi Kandıra’nın gözde tatil yerlerini başında gelen Kefken’in Kapri bölgesinde kayalıkların üzerine yapılmaya başlanan; kıyı ile kayalıklar arasına köprü geçişi ile kayalıklar üzerine yaz aylarında bölgeye gelenlerin güneşlenmeleri için platform çalışmaları, yıllardır o bölgede oturanların tepkisine yol açtı.

“Biz buna inanmıyoruz”

Kapri bölgesinde oturan yazlıkçılar, çalışmaları yürüten yetkililerin kendilerine; toprak kaymasını önlemek için bu çalışmaları yaptıkları cevabı verildiğini belirterek, “Biz buna inanmıyoruz. Yıllardır bu bölgede ne toprak kayması oldu ne de kayalıklardan düşen ya da yaralananlar oldu” dedi.

“Başkan Tahir Büyükakın’ın konuya el atmasını bekliyoruz”

Kapri bölgesindeki kayalıkların doğal alan olduğunu ifade eden yazlıkçılar, “Ülkemizin ve bölgemizin birçok yerinde doğal güzellikleri katledip, beton ve demir yığına çevirdiler. Sıra şimdi de bizim yıllardır oturduğumuz Kapri’ye mi geldi? Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve doğal güzelliği ortadan kaldıracak bu çalışmadan bir an önce vazgeçilmesini, konuya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın el atmasını bekliyoruz” isteğinde bulundular.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica