Genel

KEG: ‘Hükümet tüm halk kesimlerini kendi kaderine bırakmıştır’

Pandemi sürerken salgın yokmuş gibi ‘normalleşme’ adımlarının atıldığı Türkiye’de tüm tedbirler kademeli olarak kaldırılmaya devam ediyor

KEG: ‘Hükümet tüm halk kesimlerini kendi kaderine bırakmıştır’ … Açıklamada; “Sınavın yapıldığı okullardan gelen görüntüler de gösterdi ki bahçelerde insanlar hiçbir tedbir olmadan kalabalık bir şekilde duruyordu” denildi. detaylar haberimizde…

KEG: ‘Hükümet tüm halk kesimlerini kendi kaderine bırakmıştır’

Pandemi sürerken salgın yokmuş gibi ‘normalleşme’ adımlarının atıldığı Türkiye’de tüm tedbirler kademeli olarak kaldırılmaya devam ediyor.

Bir yandan sınavların da yapılmaya başladığı ülkede 14 Haziran tarihinde ÖSYM tarafından yapılan Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavına binlerce genç katıldı. Kocaeli Üniversitesi’nde yapılan sınavda esnasında bir kadın öğrenci fenalaştı ve yapılan Kovid-19 test sonucu pozitif çıktı. Aynı sınav salonunda bulunan tüm öğrenciler karantinaya alındı.

Yaşananlarla ilgili yazılı açıklama yapan Kocaeli Emek Gençliği (KEG), normalleşme adımları sonrası vaka sayılarının tekrar artışa geçtiğini hatırlatarak, “Hükümet vaka artışının sorumluluğunu halka yıkarken, kendini buradan aklamaya çalıştı. Ancak tüm tedbirlerin alınacağını söyleyen yetkililer sınava giren öğrencilerin ateşine bile bakmadı. Sınavın yapıldığı okullardan gelen görüntüler de gösterdi ki bahçelerde insanlar hiçbir tedbir olmadan kalabalık bir şekilde duruyordu” denildi.

Hükümetin keyfi kararlarına karşı…

Alınan tedbirlerin yeterli olmadığının ifade edildiği KEG açıklamasında, “Bu ortamın oluşmasını dahi engelleyemeyen Hükümet, YKS sınavını da 27-28 Haziran tarihlerinde yapacağını açıklamıştı. Sınava girecek tüm öğrencilerin sınavın ertelenmesine yönelik talebine kayıtsız kalarak değişiklik yapmamıştı. Kocaeli Üniversitesi’nde yaşanan bu olay göstermiştir ki alınan tedbirler yok denecek kadar azdır. Buradan da bir kez daha biz öğrencilerin canı bir sınavdan daha önemlidir diyoruz; Ve geleceğimizin bu şekilde tehlikeye atılmasına karşı çıkıyoruz. Tüm salgın sürecinde sadece patronları düşünerek onlara özel ekonomi paketleri açıklayan Hükümet tüm halk kesimlerini kendi kaderine bırakmıştır. Emek Gençliği olarak tüm öğrencileri hükümetin bu keyfi kararlarına karşı; parasız, bilimsel, demokratik üniversite ve sağlıklı eğitim hakkını savunmak için mücadeleye çağırıyoruz” denildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica