Siyaset

Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener ile bir araya geldi

Referamdum sonrası açıklamalarda bulunan CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykalın yol haritası işlemeye başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merak Akşener ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Referamdum sonrası söylenenler hayata geçiriliyor ve Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener ile bir araya geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener ile bir araya geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Eski Yöneticisi, Eski Milletvekili Meral Akşener ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan ve Lale Karabıyık da yemekte hazır bulundu. İftar yemeğinde, Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener ile bir araya geldi.

Kurmaylar katıldılar

Yaklaşık 1,5 saat süren yemeğe, CHP Sözcüsü Bülent Tezcan ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık ile Isparta Bağımsız Milletvekili Nuri Okutan ve Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok da katıldı. Her iki siyasi akımın temsicileriyle birlikte iftar yemeğinde, Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener ile bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, yemeğin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Akşener ve arkadaşlarıyla güzel bir sohbet gerçekleştirdiklerini söyledi.

Teröre karşı bütün siyasal partilerin açık ve net tavır almalı

Şırnak’ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlerin ailelerine başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, “Şehitlerimiz var. Türkiye kan ağlıyor. Yakınlarına başsağlığı dileklerimizi ilettik, medyanın önünde de iletmiş olalım. Teröre karşı bütün siyasal partilerin açık ve net tavır alması gerektiğini defalarca ifade ettim. Terörden çok çektik, çok canlar yandı. Gazilerimiz var, şehitlerimiz var. İnşallah bu terör biter, dolayısıyla Türkiye huzura kavuşmuş olur.” diye konuştu.

‘Hayır’ın kazandığını hepimiz çok iyi biliyoruz

Kılıçdaroğlu, 16 Nisan’da yapılan halk oylamasına değinerek, şunları kaydetti:
“Bir referandum süreci yaşadık. Bu sürecin sonunda ‘hayır’ın kazandığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Demokrasiye olan ihtiyacımızı hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Düşünce özgürlüğü, düşüncelerimizi açıkça ifade etmek. Gazetecilerin hapiste olduğu bir Türkiye’yi kabul etmemek gibi bir düşüncemiz var. Bunu hemen her ortamda, her yerde ifade ettik. Dolayısıyla sayın Bakan ve arkadaşlarıyla ‘demokrasiyi nasıl güçlendirebiliriz, demokrasi konusunda hangi adımları atabiliriz’ diye bir düşünce jimnastiği yaptık.”

Kılıçdaroğlu’na daveti için teşekkür eden Akşener, dün şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, millete ve kederli ailelerine başsağlığı diledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica