Siyaset

Keşke Yunan galip gelseydi diyen haini neden ziyaret ettin

Keşke Yunan galip gelseydi diyen haini neden ziyaret ettin CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da Çukurova Belediyesi’nin toplu açılış ve temel atma töreninde konuştu. Erdoğan’a “keşke Yunan galip gelseydi” diyen sözde tarihçi Kadir Mısıroğlu ziyareti üzerinden yüklendi. Keşke Yunan galip gelseydi diyen haini neden ziyaret ettin detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Keşke Yunan galip gelseydi diyen haini neden ziyaret ettin

Adana’da toplu açılış törenine katıldı…

CHP Lideri kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da toplu açılış törenine katıldı. Kılıçdaroğlu’nun burada yaptığı konuşmanın satır başları şöyle:

“Çanakkale geçilmez destanı 18 Mart’ta yazılmıştır”

“Bugün özel bir gün… Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü. Çanakkale yedi düvele karşı olağanüstü bir mücadele verilmiştir. Çanakkale geçilmez destanı 18 Mart’ta yazılmıştır. İstanbul’u işgal etmek istiyorlardı. Başta M. Kemal olmak üzere askerlerimiz izin vermedi. Onları rahmetle şükranla anıyoruz.”

“Ordu bir ülkenin onurudur, namusudur.”

“Gazi Mustafa Kemal ‘taarruzu değil ölmeyi emrediyorum’ demiştir. Ne için? Geleceğimizdeki çocuklar için, güzel Türkiye için. Savaş meydanlarından gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, zorunlu olmadıkça savaş bir cinayettir demiştir.”

“Yunan galip gelseydi diyen deliyi ziyaret ettin. Sen de mi öyle düşünüyorsun?”

“Ülkemizin üstüne titriyoruz. Bayrağımızın, istiklal marşımızın üstüne titriyoruz. İstiklal Marşı’na kimse laf söyleyemez. Bir deli çıkıp diyor ki keşke Yunanistan galip gelseydi. Erdoğan’a sesleniyorum ziyaret ediyorsun sen de mi aynı görüşü paylaşıyorsun?

“Afrin’de kahraman ordumuzun mücadelesi var”

“Bugün, bir önceki programında Adana Şehit Aileleri Malulleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Zeytin Dalı Harekatı’nı anımsatarak şunları söylemişti:

“Bütün şehitlerimizi anmak, onları minnet ve rahmetle anmak, şükranlarımızı sunmak hepimizin ortak görevidir”

“Şimdi Afrin’de kahraman ordumuzun mücadelesi var. Eminim bütün annelerin yüreği pıt pıt atıyordur ‘Oğlum inşallah sağlık içerisinde mücadeleyi yapar, bayrağı diker ve evine huzur içerisinde döner’ diye. Hepimizin ortak arzusu bu… Ama gidiyorsunuz, bir mücadele yapıyorsunuz ve şehitlerimiz oluyor. En son bir binbaşımız şehit oldu. Bütün şehitlerimizi anmak, onları minnet ve rahmetle anmak, şükranlarımızı sunmak hepimizin ortak görevidir.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica