Genel

Kılıçdaroğlu: “Bahçeli’nin yalan makinesi teklifini kabul ediyorum”

Kılıçdaroğlu; "Doktorlar hipokrat yemini ederler. Orada hiçbir farklılık gösterilmeksizin hastaları tedavi edeceklerini kabul ederler. Biz de bu ülkeyi yönetirken hiç kimsenin kimliğine bakmaksızın herkese hizmet edeceğiz”

Kılıçdaroğlu: “Bahçeli’nin yalan makinesi teklifini kabul ediyorum” … Kılıçdaroğlu, “Bahçeli’nin benim yalan makinesine bağlanmam teklifini kabul ediyorum. Sayın Erdoğan, Sayın Bahçeli ve ben yalan makinesine bağlanalım” dedi. detaylar haberimizde…

Kılıçdaroğlu: “Bahçeli’nin yalan makinesi teklifini kabul ediyorum”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) kapatılması çağrısının ardından Kılıçdaroğlu, TTB ziyaret etmişti. Kılıçdaroğlu’nun buradaki konuşmasına tepki gösteren Bahçeli, “KOVİD-19’la mücadele edenlerle ilgili en küçük sözüm yokken var demek müfterilik ve utanmazlıktır! Kılıçdaroğlu keşke bir yalan makinesine bağlanıp bu konuşmasını yapsaydı” demişti.

Bahçeli’nin açıklamasına yanıt veren Kemal Kılıçdaroğlu, “Sayın Bahçeli’nin benim yalan makinesine bağlanmam teklifini kabul ediyorum. Sayın Erdoğan, Sayın Bahçeli ve ben yalan makinesine bağlanalım, kabul ediyorum. Doğru söylüyor, biz Türk Tabipleri Birliği ile aynı kökenden geliyoruz. Doktorlar hipokrat yemini ederler. Orada hiçbir farklılık gösterilmeksizin hastaları tedavi edeceklerini kabul ederler. Biz de bu ülkeyi yönetirken hiç kimsenin kimliğine bakmaksızın herkese hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Hükümetin korona virüsü (Covid-19) salgınıyla ilgili açıkladığı sayıların doğru olmadığını iddia eden Kılıçdaroğlu, “Koronavirüs verilerinde yalan söylüyorlar. TTB ziyaretimde söyledim: Devlet bazen bazı bilgileri gizleyebilir, ama yalan söyleyemez. Bu rakamların doğru olmadığını tüm dünya biliyor” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş hakkında, savcılarla ilgili açıklaması nedeniyle iddianame hazırlanmasını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Demirtaş, bu iddianameleri alacak madalya olarak takacak. Savcılar da eleştirilir” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Bütün yargıçların hukuka ve vicdana göre görev yapmalarını isterim. Hepsi böyle değil maalesef. Saray’dan, hatta Erdoğan’ın avukatlarından talimat alan savcı ve hakimler de var. Erdoğan’ın avukatları sigara küllüğü istediğinde, ayağa kalkıp getiren yargıçlar var” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica