Genel

Kılıçdaroğlu örgütsel propaganda yapmaktadır

Kılıçdaroğlu örgütsel propaganda yapmaktadır İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, öğretmen Gökhan Açıkkollu’nun işkence sonucu öldüğü iddiası üzerine açıklama yaptı. Açıklamada, “Gökhan Açıkkollu isimli kişinin ‘işkence sebebi ile öldüğüne’ ilişkin tüm iddialar örgütsel propaganda amaçlı olup gerçeği yansıtmamaktadır” denildi. Kılıçdaroğlu örgütsel propaganda yapmaktadır detaylar haberimizde…

Kılıçdaroğlu örgütsel propaganda yapmaktadır

İşkence iddiası…

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, öğretmen Gökhan Açıkkollu’nun gözaltında ilaçlarının verilmediği ve işkence ile öldürüldüğü iddiası üzerine açıklama yaptı. Açıklamada, Açıkkollu’nun ilaçlarını verildiği belirtildi. ve işkence iddiasının “örgütsel propaganda” olduğu savunuldu.

“Şimdi bu vatandaşın işkence sonucu öldüğü ortaya çıktı”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bugün grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Gökhan Açıkkollu, bir öğretmen, 15 Temmuz’dan sonra gözaltına alınıyor. Gözaltı sırasında hayatını kaybediyor. Gözaltındayken ilaçlarının verilmediği bize gelen bilgiler yönündeydi. Şimdi bu vatandaşın işkence sonucu öldüğü ortaya çıktı” dedi.

“FETÖ soruşturmalarında verilen ifadeler doğrultusunda…”

Kılıçdaroğlu’nun konuşması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, yazılı açıklama yaptı. Açıkkollu’nun, FETÖ soruşturmasında verilen ifadeler doğrultusunda 27 Temmuz 2016’da gözaltına alındığı aktarıldı.

“Şeker hastalığı sebebi ile ilaçları temin edilmiş ve kullanması sağlanmıştır”

Şeker hastası olan Açıkkollu’nun ilaçlarının verildiği belirtilen açıklamada, “Gözaltı sürecinde beyan ettiği şeker hastalığı sebebi ile ilaçları temin edilmiş ve kullanması sağlanmıştır. Gerek şüpheli Gökhan Açıkkollu gerekse diğer şüpheliler hakkında tahkikat işlemleri devam etmekte iken 28.072016 tarihinde tekrar rahatsızlanmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen vefat etmiştir” denildi.

“Soruşturma devam etmektedir”

Gökhan Açıkkollu’nun ölümüyle ilgili soruşturmanın devam ettiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kişideki şeker hastalığı ile kalp krizi arasında illiyet bağı olup olmadığına’ dair rapor…”

“Gökhan Açıkkollu’nun ölümü olayına ilişkin ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında ayrıca ‘kişideki şeker hastalığı ile kalp krizi arasında illiyet bağı olup olmadığına’ dair rapor tanzim edilmesi için soruşturma dosyası Sağlık Bakanlığı Yüksek Sağlık Şurası’na gönderilmiş olup görüş istenmiştir.

“İşkence sebebi ile öldüğüne ilişkin tüm iddialar örgütsel propaganda amaçlı”

Gökhan Açıkkollu isimli kişinin ‘işkence sebebi ile öldüğüne’ ilişkin tüm iddialar örgütsel propaganda amaçlı olup gerçeği yansıtmamaktadır.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica