Genel

Kilisede ibadet edenlere katliam

Kilisede ibadet edenlere katliam ABD’nin Teksas eyaleti San Antonio şehrinde, kiliseye giren bir kişi ibadet eden insanlara ateş açtı… Kilisede ibadet eden topluluğu silahlı bir kişi tarayarak katliam yaptı. Detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Kilisede ibadet edenlere katliam

ABD’nin Teksas eyaleti San Antonio şehrinde, kiliseye giren bir kişi ibadet eden insanlara ateş açtı.

CNN International saldırıda 27 kişinin öldüğünü, 24’den fazla insanında yaralandığını iddia ederken, ölenlerin arasında 2 yaşında bir çocuğun da bulunduğu söyleniyor. Saldırganın vurularak öldürüldüğü bildirildi.

Bölge sakinlerinin aktardığına göre, saldırgan silahını defalarca ateşledi ve yeniden doldurdu. Saldırının yaşandığı sırada kilisede yaklaşık 50 kişinin katıldığı bir dua seremonisi olduğu belirtildi. San Antonio’nun 30 kilometre doğusunda yer alan Sutherland Springs’te bulunan kilisenin bölgede kurulan ilk “vaftiz kilisesi” olduğu belirtiliyor.

TRUMP: “gelişmeleri Japonya’dan takip ediyorum”

ABD Başkanı Donald Trump, Teksas eyaletinde gerçekleşen saldırıyla ilgili olarak, “Gelişmeleri Japonya’dan takip ediyorum” açıklamasında bulundu.

Yerel saat ile 11.30’da meydana gelen saldırıda bölge sakinlerinin aktardığına göre, saldırgan silahını defalarca ateşledi ve yeniden doldurdu.

Saldırının yaşandığı sırada kilisede yaklaşık 50 kişinin katıldığı bir dua seremonisi olduğu belirtildi.

San Antonio şehrinin 30 kilometre doğusunda yer alan Sutherland Springs’te bulunan kilisenin bölgede kurulan ilk ‘vaftiz kilisesi’ olduğu belirtiliyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica