İGF

Kilis’te uygulamalı çiftçi okulu açıldı

Kilis’te, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve hastalıkları konusunda uygulamalı eğitimlerin verildiği “Uygulamalı Çiftçi Okulu” hizmete girdi.

KİLİS (İGFA) –  Kilis İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile FAO arasında işbirliğiyle imzalanan Sosyo-Ekonomik Entegrasyonun Desteklenmesi ve İş Fırsatlarının Yaratılması Yoluyla Türkiye’de Geçici Koruma Altında Bulunan Suriyeli’lerin ve Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Arttırılması  Projesi kapsamında “Uygulamalı Çiftçi Okulu” açıldı.

Açılış için Kilis’e gelen FAO Türkiye Program Sorumlusu Sheikh Ahaduzzaman, FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül Selışık açılış öncesinde, kursiyerlerin istihdam edildiği işletmeleri ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Uygulamalı Çiftçi Okulu’nun açılış programında konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteğiyle kentteki hayvan sayısında artış olduğunu belirtirken, “Bakanlığımızın uyguladığı desteklemeler ve üreticilerimizin gayretiyle İlimizde küçükbaş hayvan, özellikle Kilis Keçisi sayımızda büyük artış meydana gelmiş olup, FAO tarafından desteklenen eğitim projeleri ile de verim ve kalitenin arttırılması hedeflenmektedir” dedi.
Daha sonra Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halit Kanca, Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve hastalıkları konusunda yetiştiricilere bilgi verdikten sonra, yetiştiricilerin konu ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica