Ekonomi

Koç Holding 80 milyon liralık yatırımı Rusya’ya yapacak

Koç Holding 80 milyon liralık yatırımı Rusya’ya yapacak … “Rusya’daki ilk yatırımını 2005 yılında başlayan Beko, Moskova’ya sınır komşusu Vladimir Oblastı’ndaki Kirzhach kentinde buzdolabı ve çamaşır makinesi üretiyor.” detaylar haberimizde…

Koç Holding 80 milyon liralık yatırımı Rusya’ya yapacak

Son dönemde Güney Afrika, Pakistan, Hindistan, Romanya, Bangladeş’te peş peşe yatırım yapan Koç Holding, şimdi de yönünü Rusya’ya çevirdi.

Koç Holding, beyaz eşya alanında amiral gemisi Beko için Rusya’da yeni yatırım için görüşmelere başladı. Rusya’daki ilk yatırımını 2005 yılında başlayan Beko, Moskova’ya sınır komşusu Vladimir Oblastı’ndaki Kirzhach kentinde buzdolabı ve çamaşır makinesi üretiyor. Yıllık 500 bin adetlik üretim hacmine sahip bu tesis, şimdi yeni bir yatırım dönemine girecek.

KURUMLAR ve EMLAK VERGİSİ İNDİRİMİ

Vladimir Oblastı Yerel İdaresi, Beko’ya yeni yatırım faaliyetleri için devlet desteği sağlama konusunda anlaştı. Hem emlak hem de kurumlar vergisi konusunda destek sağlayan Rusya, yeni üretim hakkında detaylı bilgi vermedi. Ancak Beko, yeni üretim alanı için 876 milyon Rus Rublesi yani 13 milyon dolar (80 milyon TL) yatırım planlıyor.

Kaynak: finansgundem

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu