Sağlık

Kocaeli Devlet Hastanesi Diyabet Okulu 11 yaşında

Kocaeli Devlet Hastanesi Diyabet Okulu 11 yaşında İlimizdeki tüm diyabetlilere ulaşarak diyabet farkındalığını arttırmak, hastalıkla yaşamayı öğrenmek ve diyabetin erken ve geç komplikasyonlarını önlemek amacıyla 2008 yılından bu yana diyabetle mücadelesini kararlılıkla sürdüren Kocaeli Devlet Hastanesi, 102. Diyabet Okulu mezunlarını verdi. detaylar haberimizde…

Kocaeli Devlet Hastanesi Diyabet Okulu 11 yaşında

“Diyabet Okulu eğitim ve farkındalık artırma çalışması 11. yılına girdi”

Diyabetli (Şeker Hastası) dostu Kocaeli Devlet Hastanesi‘nde çok uzun zamandır titizlik ve gayretle kesintisiz yürütülen Diyabet Okulu eğitim ve farkındalık artırma çalışması 11. yılına girdi.

“Diyabet farkındalığını arttırmak, hastalıkla yaşamayı öğrenmek…”

İlimizdeki tüm diyabetlilere ulaşarak diyabet farkındalığını arttırmak, hastalıkla yaşamayı öğrenmek ve diyabetin erken ve geç komplikasyonlarını önlemek amacıyla 2008 yılından bu yana diyabetle mücadelesini kararlılıkla sürdüren Kocaeli Devlet Hastanesi, 102. Diyabet Okulu mezunlarını verdi.

Konferansa 12 diyabet hastası da katıldı…

Diyabet Eğitim Hemşiresi Alime Karataş‘ın koordine ettiği eğitimlerin sonuncusu Kocaeli Devlet Hastanesi konferans salonunda 12 diyabetlinin katılımıyla gerçekleşti. Diyabetli ve yakınlarının ilgi gösterdiği eğitime Kocaeli Devlet Hastanesi, Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Dilek Güven Taymez, Dahiliye Uzmanı Dr. Özge Telci Çaklılı, Ortopedi ve Trav. Uzmanı Dr. Adem Çakır, Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Özkan Yapıcı, Diyetisyen Mualla Topal, Psikolog Esra Mutlutürk ve Fizyoterapist Ahmet Aydoğan eğitimci/konuşmacı olarak katıldı.

“Önlemler, beslenme, ayak sağlığı, göz ve kalp sağlığı, ağız ve diş sağlığının korunması gibi…”

Diyabetle yaşam, ilaç ve insülin tedavisi, tedavide son teknolojik gelişmeler, gizli şeker, komplikasyonlara karşı alınacak önlemler, beslenme, ayak sağlığı, göz ve kalp sağlığı, ağız ve diş sağlığının korunması gibi pek çok konuda bilgilerin verildiği eğitimin sonunda 2018 yılının örnek diyabetlisi seçilen Elfida Andaç‘a Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Dilek Güven Taymez çiçek takdim etti. Ayrıca eğitime katılan diyabetliler Diyabet Okulu diploması almaya da hak kazandı.

11 yıldır devam eden ve gelenekselleşen Diyabet Okulu eğitimlerinin önümüzdeki günlerde yeni gruplarla devam edeceğini açıklayan Diyabet Eğitim Hemşiresi Alime Karataş, tüm diyabetlileri Diyabet Okuluna katılmaya davet etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica