https://www.kocaeli.bel.tr/
Genel

Kocaeli Duayen Gazeteci Tanju ağabeyini kaybetti

Kocaeli Duayen Gazeteci Tanju ağabeyini kaybetti … “Pandemi sürecinde beyin fonksiyonlarını yitirmesine yol açan ve tedavisi olmayan amansız bir hastalığa yakalanan 86 yaşındaki Cılızoğlu, bir süredir Ankara’da tedavi görüyordu…” detaylar haberimizde…

Kocaeli Duayen Gazeteci Tanju ağabeyini kaybetti

Bir çınar daha devrildi… Duayen gazeteci Tanju Cılızoğlu hayata gözlerini yumdu

Uzun yıllar Kocaeli’de yaşayan ve Değişim 41 gazetesini çıkaran duayen gazeteci Tanju Cılızoğlu, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti.

DUAYEN GAZETECİ 86 YAŞINDAYDI

Pandemi sürecinde beyin fonksiyonlarını yitirmesine yol açan ve tedavisi olmayan amansız bir hastalığa yakalanan 86 yaşındaki Cılızoğlu, bir süredir Ankara’da tedavi görüyordu. Tedavi sürecinde Covid-19’a yakalanan ama yenmeyi başaran Cılızoğlu, amansız hastalığa bugün yenik düştü.

TANJU CILIZOĞLU KİMDİR?

1935 yılında Sivas’ta doğdu. İstanbul Vefa Lisesi’nden mezun oldu. 1956 yılında Vatan gazetesinde başladığı gazeteciliğini muhabir, yazar ve yazı işleri müdürü olarak Şehir, Hergün ve Yeni İstanbul gibi gazetelerde sürdürdü. İlk yazılarını Onüç dergisinde yazdı. Tiyatro dergisini çıkardı. 12 Mart dönemindeki gözaltı günlerini Balyoz adlı kitapta anlattı. 1991 yılında TÜPRAŞ Basın Danışmanlığı görevine getirilen Cılızoğlu, Gamze Yetkin ile evlenerek Kocaeli’ye yerleşti. Özgür Kocaeli’de de uzun süre köşe yazarlığı yapan Tanju Cılızoğlu 2004’ten bu yana sahibi olduğu Değişim 41 gazetesini çıkarıyordu. Tanju Cılızoğlu’nun cenazesi vasiyeti üzerine Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde Çilehane mezarlığında 25 Ocak 2021 Pazartesi günü toprağa verilecek.

Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi, yakınları ve basın camiamıza başsağlığı dileriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
[bws_google_captcha]
Kapalı
Kapalı