Bilim-Teknoloji

Kocaeli ‘Eğitim-Sektör işbirliği’ protokolü imza töreni

Kocaeli ‘Eğitim-Sektör işbirliği’ protokolü imza töreni Kocaeli Valiliği ile Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi arasında yapılan “Eğitim- Sektör İşbirliği” Protokolü İmza Töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi. detaylar haberimizde…

Kocaeli ‘Eğitim-Sektör işbirliği’ protokolü imza töreni

Protokolle; Denizcilik ve Gemi yapımı alanı bulunan okulların, eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi; işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirmek; okullarda öğrenim gören öğrencilerin mesleki eğitim/staj konularında karşılaşılan zorlukları çözmek amaçlanmaktadır.

“…öğrencilerin mesleki eğitim ve staj yapacakları yerler…”

İlimizde de, Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Körfez Hereke Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki öğrenci ve öğretmenleri alanları ile ilgili yeni teknik yöntemlerle tanıştırılacak; bilgi ve teknoloji paylaşımı yapılacak, öğrencilerin mesleki eğitim ve staj yapacakları yerler konusunda işbirliği yapılacak ve imkanlar dahilinde okulların çeşitli ihtiyaçlarını karşılanacaktır.

“maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere öncelik”

Belirtilen okullarda başarılı ve ihtiyacı olan öğrencilere Deniz Ticaret Odası tarafından burs verilecek; burs verilirken de Şehit Çocuğu, Gazi Çocuğu, öksüz veya yetim olup maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere öncelik verilecektir.

Ayrıca Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Körfez Hereke Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olan öğrencilere; Deniz Ticaret Odasına bağlı işletmelerde istihdamda öncelik sağlanacağı belirtilen protokol Vali Hüseyin Aksoy tarafından imzalandı.

Valilik Makamında gerçekleşen imza törenine; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanısıra, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel; Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi Meclis Başkanı Kürşat Bal, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Can Özgülenç ve Bilgin İşler ile Meclis Üyesi Ali Sarı katıldı.

“Önemli katkıları göreceğiz”

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy törende yaptığı konuşmasında; Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubemizle Valiliğimiz arasında imzalanan protokolle sektör ve eğitim kurumları arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi hedeflenmiştir. Özellikle Denizcilik Meslek Lisesinde okuyan öğrencilerimizin sektörde daha rahat ilişki içerisinde iş bulmalarını sağlamak; staj imkanlarının daha iyi bir noktaya gelmesini sağlamak, başarılı olan öğrencilerimize sektör tarafından burs verilmesi konusunu kapsayan bir çok konu bu protokolle imza altına alınmıştır. Bu sektörle eğitim kurumları ile arasındaki işbirliğinin hem eğitimin kalitesinin daha üst noktalara taşınmasına katkı sunması; hem de sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikteki insanları daha iyi yetiştirmeleri anlamında önemli katkıları göreceğiz” diyen Vali Hüseyin Aksoy emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri, hayırlı olsun dilekleriyle; “Eğitim- Sektör İşbirliği” Protokolünü imzalayarak, günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica