Genel

Kocaeli İtfaiye Müfreze binaları yangında ilk müdahale üssü olacak

Kocaeli İtfaiye Müfreze binaları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent farklı noktalarında yeni İtfaiye Müfreze binaları inşa ediyor. Kocaeli İtfaiye Müfreze binaları detaylar haberimizde…

Kocaeli İtfaiye Müfreze binaları …

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentin pek çok yerinde itfaiye için yeni hizmet binaları inşa ediyor. Günün şartlarına göre tasarlanan bu yapılar, her an olaylara müdahale için hazır bulunan itfaiyecileri barındıracak. İtfaiyecilik mesleğinde olaylara en kısa zamanda müdahale etmek can ve mal kaybı riskleri açısından önem teşkil ediyor. Yeni müfreze binaları da bulundukları çevredeki olaylara ilk müdahalenin üssü olacaklar.

İnşaat Otogarın yanında devam ediyor…

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu müfreze binalarından birini Kocaeli Şehirler Arası Otobüs Terminali yanında inşa ediyor. Dış cephe traverten imalatına devam edilen yapının alt yapı çalışmaları tamamlandı. Yapının pencere ve kapı doğramaları için hazırlıklar yapılıyor. Bir diğer müfreze binası da Bağçeşme’de inşa ediliyor. Bu yapıda da temel üstü kolon uygulamaları gerçekleştiriliyor. Gebze müfreze binasında da zemin kat duvar örme işine devam ediliyor. İkinci bodrum katta ve birinci bodrum katta, kaba sıva işleri sürüyor. Karamürsel’de yapımı süren müfreze binasında ise çevre perde imalatına devam ediliyor.

Yapının seramik imalatı, mermer işleri, traverten ve asma tavan uygulamaları yapılıyor.

Otogar İtfaiye müfreze binası inşaatı

7 araçlık Terminal müfreze binası…

İtfaiye terminal müfreze binası 7 araçlık itfaiye aracı garajına sahip olacak. Yapı bin 500 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Müfreze binası Kandıra Yolu ve Seymen Caddesinin kesiştiği terminal alanında yapılıyor. İzmit İtfaiye Grup Amirliği Terminal Müfrezesi binası bodrum, zemin ve bir kat şeklinde inşa ediliyor. Yapının bodrum katı 154 metrekare, zemin katı 893 metrekare, 1.katı ise 460 metrekare olacak.

4 araçlık Bağçeşme müfreze binası…

Bodrum, zemin ve bir kat şeklinde yapılacak olan Bağçeşme Müfreze binasının yapım çalışmaları sürüyor. Toplam 788.4 metrekare kullanım alanına sahip olacak yapının 150.8 metrekarelik bodrum katında şadırvan, mescit, mekanik ve elektrik tesisat odaları, çamaşır odası ve su deposu bulunacak. 418,10 metrekarelik zemin katta ise amir odası, haberleşme ve şoför odaları ile mutfak bulunacak. Bu katta dinlenme salonu, yemekhane, 210 metrekarelik 4 araç kapasiteli kapalı garaj da yer alacak. 219,50 metrekare ölçüsündeki birinci katta da 12 kişilik 3 adet yatakhane, spor salonu, eğitim salonu ve tuvaletler oluşturulacak.

5 araçlık Karamürsel itfaiye binası…

3 katlı olan yapı bin 800 metrekare inşaat alanına sahip. Bina bodrum, zemin ve bir kat şeklinde yapılıyor. Karamürsel İtfaiyesi Müfreze Binası 5 araç kapasitesine sahip olacak. Binanın bodrum katında; eğitim salonu, mescit, şadırvan, nomeks – çamaşır odası, su deposu, ısıtma merkezi yer alacak. Zemin katında; garaj, idare birimleri, kütüphane, dinlenme salonu, yemekhane, mutfak bulunurken birinci katta yatakhaneler ve spor salonu oluşturulacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica