Ekonomi

Kocaeli İzmit’te yıllardır bakımsız köy yolu iyileştiriliyor

Kocaeli İzmit’te yıllardır bakımsız köy yolu iyileştiriliyor … Kocaeli’de İzmit ilçesi Gökçeören Köyü-Çeribaşı Topallar arası yolunda üstyapı çalışmalarına başlandı. detaylar haberimizde…

Kocaeli İzmit’te yıllardır bakımsız köy yolu iyileştiriliyor

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli’de İzmit Gökçeören köyüne geçtiğimiz aylarda yaptığı ziyarette köy muhtarı Mehmet Ali Kaya ve vatandaşların yolla ilgili talepleri üzerine Fen İşlerine talimat veren Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, uzun yıllardır bakımsız ve toprak olan köy yolunun terasman çalışmasıyla düzeltilerek asfalt serilmesi çalışmalarını başlattı.

İlk etapta Topallar-Çeribaşı mevkiindeki 3 bin 800 metrelik yolda, sonrasında Çobanoğlu-Çeribaşı bağlantı yolunda olmak üzere 5 kilometrelik yolda çalışmaya başlanacak. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri, terasman çalışması ile yolun düzeltilmesi sonrası pilent miks temek ve asfalt serimi ile yolu konforlu bir hale getirecek. 5 kilometrelik yolda asfaltlama çalışmasının yanı sıra yol kenarına yapılacak v kanal ile de yağmur suyu tahliyesi gerçekleştirilecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica