Kültür-Sanat-Tarih

Kocaeli’de 1000 Okul Projesi Sanat Etkinlikleri

Kocaeli’de 1000 Okul Projesi Sanat Etkinlikleri … “Bilgi ve beceri paylaşımı, yetenekli ve istekli öğrencilerin çalışmaları, duyarlı ve ufku geniş öğretmenlerin azmi, güzel sonuçlar getirdi…” detaylar haberimizde…

Kocaeli’de 1000 Okul Projesi Sanat Etkinlikleri

Öğrenci gelişiminin en sağlıklı desteklenmesi açısından önemli bir adımı olan Sanatsal Faaliyetler 1000 Okul Projesi ile start aldı.

Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi ile Mesleki Eğitim öğrencileri işbirliği ile gerçekleşen etkinlikte, öğrencilere müzik ve resim eğitimleri verildi. Güzel Sanatlar Lisesinin deneyimli kadrosu ve yetenekli öğrencileri ile muhteşem eserler ortaya çıktı. Bilgi ve beceri paylaşımı, yetenekli ve istekli öğrencilerin çalışmaları, duyarlı ve ufku geniş öğretmenlerin azmi, güzel sonuçlar getirdi. Geleceği şekillendirecek olan yeni nesil gençlere fırsatlar ve uygun ortamlar yaratıldığında onlardaki gücü görmek herkesi gururlandırdı. Proje kapsamında öğrenciler; Pandemi koşullarında tüm olumsuzlara rağmen seslerini duyurabilmek ve düşüncelerini aktarabilmek için ellerinden geleni yaptı. Böylece kendilerini daha da keşfedebilme şansı yakaladı. Proje, ‘Karanlıkların aydınlanması ancak sanat ile mümkündür. Bunu yapacak olanlarsa güçlü dinamik ve genç bir nesildir’ mesajıyla da perçinlendi.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica