Bilim-Teknoloji

Kocaeli’de özel öğrencilere barista eğitimi

Kocaeli’de Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören özel öğrenciler Barista eğitimi aldı. detaylar haberimizde…

Kocaeli’de özel öğrencilere barista eğitimi

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, özel öğrencilere yönelik eğitimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde, Yiyecek İçecek Hizmetleri Atölyesi öğrencilerine barista eğitimi verildi.

Merkez bünyesinde yer alan kafeteryada, Yiyecek İçecek Hizmetleri Atölyesi kapsamında, Antikkapı Restoran şefi Kadir Coşkun tarafından baristalık ile ilgili atölye çalışması gerçekleştirildi. Kahve hazırlama ve sunma sanatı olan baristalık ile ilgili çalışmaya katılan öğrenciler, kahve çekirdeklerinin özelliklerini ve kahve hazırlama makinelerindeki farklılıkları öğrenirken keyifli anlar yaşadı.

Kahvenin tarihçesi ile başlayan eğitim, öğrencilerin Guatemala, Etiyopya ve Brezilya kahve çekirdeklerini kahve öğütücü ile çekme işlemini öğrenmesiyle devam etti. Daha sonra Kadir şefin anlatımı ile aromalara uygun V60, Origami, Aeropress, Delterpress, İmmersionDripper, KalitaWave ekipmanları ile kahve demleme çalışması yapıldı.

ÖĞRETMENLERİNE İKRAM ETTİLER

Yaptıkları kahveleri arkadaşları ve öğretmenlerine sunan öğrenciler, atölye çalışması sayesinde Baristacılık alanında kullanılan ürünleri tanıma fırsatı bulurken, servis sunum konusunda da kazanım sağlamış oldu. Eğitim programlarının arasında Yiyecek İçecek Hizmetleri Atölyesi ile birlikte 10 adet atölye daha bulunuyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica