Ekonomi

Kocaeli’nde sağlıkçılara ücretsiz ulaşım 30 Haziran’a uzadı

Kocaeli’nde sağlıkçılara ücretsiz ulaşım 30 Haziran’a uzadı … Kocaeli’de kamu ve özel sağlık çalışanlarının özel halk otobüsleri de dahil toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilmesiyle ilgili karar 30 Haziran’a uzatıldı. detaylar haberimizde…

Kocaeli’nde sağlıkçılara ücretsiz ulaşım 30 Haziran’a uzadı

KOCAELİ (İGFA)- Pandemiyle mücadelede ön saflarda mücadele eden sağlık çalışanlarına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ücretsiz ulaşım imkanı sağlamıştı.

Devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçları ücretsiz seyahat hakları kullanımında yeni karar alındı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, sağlık çalışanlarının özel halk otobüsleri de dahil toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilmesi için kararın 30 Haziran’a kadar uzatıldığını sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ayrıca özel halk otobüsleri verdiği akaryakıt desteğini de 1 ay süreyle uzattı. Bu kapsamda yaklaşık 2 bin toplu taşıma esnafına 5 milyon TL mazot desteği verilecek. Ödemeyle birlikte toplu taşıma esnafına 20 milyon TL ödeme yapılmış olacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica