Kültür-Sanat-Tarih

Kocaman: “Allah annelerimizi başımızdan eksik etmesin”

Kocaman: “Allah annelerimizi başımızdan eksik etmesin” … Kocaman, “Yüce dinimiz ebeveynlerimize saygı konusunda çok hassas davranmış ve anne-babalarımıza “öf” bile dememizi yasaklamıştır” dedi. detaylar haberimizde…

Kocaman: “Allah annelerimizi başımızdan eksik etmesin”

Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman, Anneler Günü mesajı yayımladı.

Başkan Kocaman mesajında;

“Bir insanın dünyada tadabileceği en güzel mutluluk sanıyorum, anne olmaktır. Bu yüzden de Annelik dünyanın en kutsal mesleğidir deriz.

Peygamber Efendimiz, ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ hadisi ile annelerin önemine dikkat çekmişlerdir. Yüce dinimiz ebeveynlerimize saygı konusunda çok hassas davranmış ve anne-babalarımıza “öf” bile dememizi yasaklamıştır.

Gelecek nesilleri yetiştiren annelerimiz, çok önemli ve kutsal bir vazifeyi yerine getirmektedirler, onlara borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Onları her zaman mutlu etmek, sevgiyi, saygıyı, ilgiyi ihmal etmemek boynumuzun borcudur.

Allah annelerimizi başımızdan eksik etmesin. Eli her gün öpülesi, başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, tüm annelerimize sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica