Genel

Korkmaz: “Kartepe ilçesi yeşil Kartepe olsun istiyoruz”

Korkmaz: “Kartepe ilçesi yeşil Kartepe olsun istiyoruz”

Beyhan Korkmaz: Kocaeli Öğrenci Veli-Der Şubesi olarak, tüm Velilerimize çağrımızdır

4 Ağustos Perşembe Günü Saat: 10 da Köseköy de bulunan, 17 Ağustos Mahallesi Dicle Cd. No :7 Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi (Eski Kartepe Belediyesi yani, Düğün Salonunda) yapılacak ÇED Toplantısına Davetlisiniz! (Halkın katılım Toplantısı)

Kocaeli Öğrenci Veli-Der Şube Başkanı Beyhan Korkmaz çağrı metninde şu ifadelere yer verdi:

Yapılan araştırmalar Dilovası, Zehir Ovasındaki, artan Kanser vakalarının varlığını apaçık gösterirken, Kocaali’deki artan hava kirliliği, Fabrikaların baca dumanları, emülsiyon gazlarının doğaya ve biz insanoğluna açtığı tahribat bilinirken, şimdilik 4 milyon ton sıcak haddeleme, fabrikasının Kartepe’nin en verimli Bayraktarovası bitişi Uzunbey mevkiine yapılması, tarım alanları ve su kaynakları açısından büyük bir yıkım oluşturacaktır. Rüzgar haritalarına baktığınızda, artık çember daraldı. Nefes almak için bile alan bulamayacağımız, zamanlara doğru ilerliyoruz. Yapılacak Sıcak Haddeleme ve Demir Çelik Fabrikasının kurucularına sesleniyoruz… Hiçbir kazanç, bu bölgenin ikbali ve çocuklarımızdan, sağlığımızdan daha değerli değildir. Bizler Bacalı Sanayi istemiyoruz. Bir fabrika ile başlar ve sonu gelmez… En az zarar değil! Hiçbir zarar görmek istemiyoruz. Bu karar yavaş yavaş öldürmektir.

Bugünleri, yarınlardan ödünç aldık! Kocaeli’nin son kalesi Kartepe ilçesinin adının yeşil Kartepe olarak anılmasını ve lojistik ve Sanayii çöplüğü olmasını istemiyoruz. Yarın bu toplantıyı kendiniz iptal ederek, yaşadığınız, kazanç sağladığınız bu bölgeye vefanızı ödeyiniz. Gün geldi kafamıza talaş tozu yağdı, şimdi Demir püf ü, asit yağmuru istemiyoruz. Yerleşim yerleri ile iç içe olan, bu fabrikanın sonuçlarının telafisi olmayacaktır. İlle de üretilecek birşey arıyorsanız ‘Bacasız Sanayidir’… sıra dışı bir otel yapın, hizmet üretin, insan üretin! İnsan üretin ki Karatepe’miz mutluluk verici bir ilçe olsun. Disneyland gibi bir Kartepe yapın hep beraber çocuklarımızla, eğlenelim.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica