Bilim-Teknoloji

KOSHADOS Arama Kurtarma eğitimleri başladı

KOSHADOS Arama Kurtarma eğitimleri başladı … Polat; “Kocaeli Sportif Havacılık ve Aktif Doğa Sporları bünyesinde oluşturduğumuz “Arama Kurtarma Birimi” olarak eğitim çalışmalarına başladık. 50 üyemizin katılımı ile gerçekleştirdik. Oldukça verimli geçen ilk dersimiz ile katılımcılardan tam not aldık” dedi. detaylar haberimizde…

KOSHADOS Arama Kurtarma eğitimleri başladı

Kocaeli Sportif Havacılık ve Aktif Doğa Sporları Kulübü bünyesinde oluşturulan, KOSHADOS Arama Kurtarma Operasyon Birimi eğitim çalışmaları başladı

Darıca’da meydana gelebilecek arama-kurtarma faaliyetlerine katılarak, kolluk kuvvetlerine ve AFAD’a katkı sunması amaçlanan Kocaeli Sportif Havacılık ve Aktif Doğa Sporları Kulübü Arama Kurtarma ekibi ilk eğitim çalışmaları 9 Ekim 2021 Cumartesi günü yapıldı.

KOSHADOS Arama Kurtarma eğitim çalışması ile ilgili bilgi veren KOSHADOS Başkanı D. Emre Polat; “Kocaeli Sportif Havacılık ve Aktif Doğa Sporları bünyesinde oluşturduğumuz “Arama Kurtarma Birimi” olarak eğitim çalışmalarına başladık. 50 üyemizin katılımı ile gerçekleştirdik. Oldukça verimli geçen ilk dersimiz ile katılımcılardan tam not aldık. Eğitimlere katılmak isteyen katılımcılar, kulübümüze kayıt yaptırabilir ve yeterli sayı oluştuğu takdirde ayrı bir grup oluşturularak eğitim verebiliriz. Üç aylık bir eğitimden sonra Darıca ve Çevresinde meydana gelebilecek arama-kurtarma faaliyetlerine tam teçhizatlı olarak katılmayı hem kolluk kuvvetlerimize hem de AFAD’a katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

KOSHADOS Arama Kurtarma eğitimleri katılımcıları

Darıca Kaymakamımız Yüksel Kara Bey, Kocaeli Büyükşehir Başkan vekilimiz sayın Yaşar Çakmak beye ve Darıca Belediyesi Başkanı Sayın Muzaffer Bıyık beye maddi manevi destek verecek olan Darıca halkına teşekkür ederiz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica