Ekonomi

KOTO: “Kısa Çalışma Ödeneği yeniden başlatılmalı”

KOTO: “Kısa Çalışma Ödeneği yeniden başlatılmalı” … Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Necmi Bulut Kısa Çalışma Ödeneğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduklarını vurguladı. detaylar haberimizde…

KOTO: “Kısa Çalışma Ödeneği yeniden başlatılmalı”

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, 31 Mart 2021 tarihi itibariyle sona eren Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili açıklama yaptı. Geçen süre zarfında birçok işletmenin olumsuz etkilendiğini vurgulayan Başkan Bulut, zararın daha fazla büyümeden ödeneğin yeniden başlatılması gerektiğini vurguladı.
Başkan Bulut, pandeminin insan sağlığı kadar işletmelerin sağlığını da ölümcül etkilediğini söyledi. Ödeneğin sona ermesiyle birlikte, ekonomi üzerindeki önemi çok daha fazla anlaşıldığını dile getiren Başkan Bulut, “Ancak Ramazan ayı ile birlikte genişletilen kısıtlamalar sonrası, bu desteğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Devletimizin bu noktada esnafın yanında olacağına inanıyor, Kısa Çalışma Ödeneği başta olmak üzere yeni destek paketlerinin açıklanmasını bekliyoruz. Ayrıca kamuya yapılacak vergi ve benzeri ödemelerin ertelenmesini, işletmelerimize yeni kredi destekleri sağlanmasını talep ediyoruz” diye konuştu.
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica