Ekonomi

KOTO Temmuz ayı Meclis Toplantısını Yaptı

KOTO Temmuz ayı Meclis Toplantısını Yaptı

Kocaeli Ticaret Odası’nın Temmuz ayı meclis toplantısında söz alan Nurhayat Güldüren, “Kadın kooperatiflerinin artırılması yönünde çalışmalara destek verdik. Kadınlarımızın yanında olmaya gayret gösterdik. Doğu Marmara toplantısının ilkine biz ev sahipliği yaptık. Odamızın düzenlediği fuarda kadın girişimcilerin yanında olduk. Kadınların olduğu her alanda faaliyet gösterdik. Kadınlarımızı ekonomiye katmamız gerekiyor. Bunu yapamazsak yürüyemeyiz, yol alamayız” dedi

Oybirliği ile kabul edildi

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Temmuz ayı meclis toplantısı Burhan Kasım Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Akın Doğan başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında Haziran ayında KOTO’nun 6 milyon 46 bin 552 TL 92 kuruş gelir, 1 milyon 610 bin 987 TL 88 kuruş gideri olduğu açıklandı. Hizmet binası çatısı ve terasında kurulacak güneş enerji sistemi giderlerinde kullanılmak üzere ihtiyatlardan harcama yapılması ile ilgili madde oy birliği ile kabul edildi.

Yaşar Can teşekkür etti

KOTO Başkanı Necmi Bulut’un aylık faaliyet raporu sunumunun ardından söz alan KOTO Meclis Üyesi Yaşar Can, “Şeker temini için çuval başına 50 TL ödeme yapıyorduk. Odamızın girişimleri sonucu 17-20 TL bandında bir rakam ödüyoruz. Bu nedenle başkanımıza bu girişimlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Can öte yandan pişmaniye sektöründe çalışanların yüzde 51’de fazlasının kadın olduğunu, bu konuda Kocaeli Kadın Girişimcileri Kurulu’na destek vermeye hazır olduklarını söyledi. Yaşar Can ayrıca devlete ait tıp fakültelerinin 5’nci sınıfında okuyan öğrencilerine devlet tarafından asgari ücret yardımı yapıldığını ifade ederek, “Bu yardım özel tıp fakültelerinde okuyan öğrencilere de yapılmalı” dedi.

Yaşar, P plakayı gündeme getirdi

Dilek ve temenni bölümünde söz alan KOTO Meclis Üyesi Mehmet Yaşar, “Kocaeli’de toplu taşıma araçlarının P plakaya dönüştürülme modeli var. Bununla ilgili eylem yapıldı. İstenmeyen olaylar oldu. Kocaeli’de en az bin adet P plaka ihtiyacı var. Kocaeli Üniversitesi çalışma yaparak 500 adet P plakayı sahaya sürmek istiyor. Pandemi gibi nedenlerden toplu taşımada araç fazlalığı oldu. Bir çalışma yaptık. Kocaeli Ticaret Odası ve UKOME ile birlikte çalışma yaparak bu projeyi hayata geçirdik. Burada bir rant oluşmadı. Fiyatlar belirlenirken de Servisçiler Odası’ndan da görüş alınmıştır ve fiyat belirlenmiştir. Bu projenin Kocaeli’ye çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu konuda da Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Zarar ettiğinize çok inanmıyoruz”

Sigorta şirketlerinin zarar ettiğinin dillendirildiği meclis toplantısında kürsüye gelen KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Şu anda acente arkadaşlarımız poliçe kesemiyor. 3-5 ay önce her ödeme yöntemi geçerliydi. Geldiğimiz süreçte sigorta şirketlerimiz trafik sigortası kesmekten imtina ediyor. Yasada yaptırımları var. Türkiye’de sigorta konusunda kendinizi bir marka olarak hissediyorsanız illerde sizi temsil eden insanlara, acentelere borçlu olduğunuzu bilin. Bugün yaptığınız işte acente arkadaşlarınızı müşterilerinizin gözünde eksiye düşürüyorsunuz. Bundan vazgeçmenizi rica ediyorum. Sigorta şirketi olmak zorunda değilsiniz. Yetkiyi alıyorsunuz ve ‘Bunları yapacağız’ diye taahhüt ediyorsunuz. Zarar ettiğinize de çok inanmıyoruz. Şiddetle ve yüksek sesle gidin ve ruhsatınızı iade edin diyorum. Yapmak isteyenler gereğini yapar” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica