Ekonomi

KOTO’da Kampüs Özel Okullar İstişare Toplantısı

KOTO’da Kampüs Özel Okullar İstişare Toplantısı

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) 15. Meslek Komitesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren kampüs özel okulların temsilcileri, istişare toplantısında bir araya gelerek hem yeni eğitim- öğretim sezonunu masaya yatırdı hem de sektörün geleceğini ele aldı

Kocaeli Ticaret Odası meslek komiteleri, sektörel istişare toplantılarına hız kesmeden devam ediyor. Bu toplantılardan bir yenisi Bilişim, Eğitim ve Büro Malzemeleri Grubu’nun yer aldığı 15. Meslek Komitesi bünyesinde faaliyet gösteren kampüs okul temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. 15. Meslek Komitesi Başkanı Handan Kümeli’nin, Meclis Üyesi Yıldırım Yılmaz ve Komite Üyesi İsmail Aydemir ile birlikte ev sahipliği yaptığı toplantıda, P Plaka sorunları, son dönemde artan maliyetler, yemek ücretleri ve servis ücretleri ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

TOPLANTIDA ELE ALINAN KONULAR

Toplantıda, Temmuz ve Ocak aylarında yapılan, gelecek dönemde de yapılacak olan asgari ve memur ücret artışlarının kurumlara yansıması, öğretmen ücretlerinde- okulların kayıt ücretlerinde artış yapılıp- yapılmayacağı, velilerden fark ücret talebi, gıda fiyatlarındaki artış, UKOME’nin yapmış olduğu zam, servis ve yemek ücretlerinde firmaların artış talepleri görüşüldü. Ayrıca önümüzdeki yılın servis ve yemek ücret artışları ele alındı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica