Ekonomi

KOTO’dan Ulaştırma Bakanlığına kapsamlı dosya

KOTO’dan Ulaştırma Bakanlığına kapsamlı dosyaBulut; “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’mızın iş dünyamızın taleplerine kayıtsız kalmayacağına yürekten inanıyoruz. Hepimizin gayesi bir ve tek; Ekonomisi daha güçlü şehirler ve Türkiye” dedi. detaylar haberimizde…

KOTO’dan Ulaştırma Bakanlığına kapsamlı dosya

KOTO Başkanı Necmi Bulut ve beraberindeki heyet, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses’i ziyaret ederek, üyelerin yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri üzerine kapsamlı dosya sundu.

Kocaeli Ticaret Odası, üyelerin ticarette karşılaştıkları talep ve sorunlarını ilgili makamlara ulaştırmaya, çözümü noktasında da öneri sunarak takipçisi olmaya devam ediyor. Bugüne kadar sayısız girişimde bulunan KOTO, hazırladığı kapsamlı dosyalarla kanun yapıcı ve düzeltici mercilere de kılavuzluk ediyor.

Genel Müdür Gürses ile görüşme

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı ve 15. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Yıldırım Yılmaz’ın yer aldığı heyet, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses’i ziyaret ederek, konu ile ilgili hazırlanan dosyayı iletti.

Dosyanın konu başlıkları:

Kocaeli Ticaret Odasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının hizmet alanından etkilenen tüm sektörlerin ortak görüşleriyle hazırlanan dosyada,-

-Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Mesleki Yeterlilik Yönetmeliği,

-Karayoluyla Tehlikeli Madde Taşıyan Araç Şoförlerine Yönelik Mesleki Yeterlilik Eğitimi Yönergesi,

-Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ ve Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde; üyelerin karşılaştıkları sorunlar paylaşıldı.

“Bakanlığımızın kayıtsız kalmayacağına inanıyoruz”

Ziyarette yaptığı konuşmada, raporda yer alan sorunların çözülmesinin önemine vurgu yapan Başkan Bulut, “Bu rapor üyelerimizin ve sahanın görüşleriyle, titizlikle hazırlanmıştır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’mızın iş dünyamızın taleplerine kayıtsız kalmayacağına yürekten inanıyoruz. Hepimizin gayesi bir ve tek; Ekonomisi daha güçlü şehirler ve Türkiye” ifadelerine yer verdi. KOTO heyetini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses, rapor ve bilgilendirme için teşekkür etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı