Sağlık

KOÜ’de promosyon ihalesi iptal edildi!

KOÜ’de promosyon ihalesi iptal edildi!

Kocaeli Üniversitesinde yaklaşık 5651 personeli ilgilendiren banka promosyon ihalesi bugün gerçekleştirildi. İhale düşük teklifler nedeniyle iptal edildi

BASIN BÜROSU

Tüm kamu kurumlarında olduğu gibi Kocaeli Üniversitesinde de dün Baki Komsuoğlu Kongre Merkezinde banka promosyon ihalesi gerçekleştirildi. Ziraat Bankası ile olan anlaşma tek taraflı fesih edilmesinin ardından hazırlanan teknik şartnamede, 1 milyar 670 milyon TL gibi büyük bir rakamın yıllık nakit akışı olduğu belirtilirken, ihalenin açılış rakamı olarak 30 bin TL bir bedel ile ihalenin açılış rakamı olarak açıklandı. Banka promosyon ihalesini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi başkanlığında üniversite temsilcileri ve yaklaşık 500 çalışanın yakından takip etti.

Şartnamenin altında teklif

KOÜ Baki Komsuoğlu Kongre Merkezinde gerçekleştirilen banka promosyon ihalesine mevcut banka Ziraat Bankası katılmazken, İş bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, TEB ve Halk Bankası katıldı. Kapalı zarf usulü olarak verilen tekliflerde, İş Bankası 18 bin TL, Akbank 15 bin TL, Yapı Kredi Bankası 14 bin TL, TEB 15 bin TL teklif verirken, Halk Bankası ise boş zarf verdi. İhale komisyonu kapalı zarf tekliflerinin açılmasının sonrasında kendi arasında bir görüşme yaptıktan sonra teknik şartname de belirtilen 30 bin TL teklif ile ihalenin açılacağı maddesine istinaden gerekli koşullar sağlanmadığı gerekçesiyle ihaleyi iptal etti.

Maaş sıkıntısı olmasın

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker ise banka promosyonu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kocaeli Üniversitesinde 5651 personeli ilgilendiren banka promosyonu ihalesi ile ilgili öncelikle idarenin duyarlılık göstererek, ihale aşamasına getirmeleri memnuniyet vericidir. Ancak mevcut sözleşmeyi fesh etmeden ihaleye çıkması gerekirken, mevcut banka ile müzakereleri yapması gerekiyorken, tam tersini yaparak geçmişte olduğu gibi ihalenin sonunda hayal kırıklığı yaşatmıştır. Mevcut personel maaşlarının banka üzerinden ödenmesi ile ilgili sözleşmeyi kurumun tek taraflı fesh etmesi neticesinde temennimiz inşallah ayın 15’inde personel maaşlarının ödenmesi noktasında sıkıntı yaşamazlar. Süreci çalışanlar lehine takip etmeye devam edeceğiz. Zaten yapılan ihaleyi takip eden çalışanların katılımının yüksek olması bu konudaki hassasiyeti ortaya koymaktadır” diyerek sözlerine son verdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica